Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

W Różance muzyka, warsztaty, czytelnia

Data publikacji: 29 lipca 2017 r. 16:55
Ostatnia aktualizacja: 08 listopada 2018 r. 02:46
W Różance muzyka, warsztaty, czytelnia
 

Ostatni w lipcu Różany Ogród Sztuki pod znakiem muzyki, warsztatów teatralnych, plastycznych oraz wykładów i prelekcji o polskim wzornictwie. Z takich atrakcji od przedpołudnia w Różance mogli korzystać spacerowicze całymi rodzinami. 

Czekały na nich warsztaty włóczkowe, animacje dla dzieci. Podczas warsztatów teatralnych "Co to jest onomatopeja?" w części wykładowej uczestnicy mieli okazję zapoznać się z pojęciem „onomatopeja” i porozmawiać na temat jej przykładów.W drugiej części warsztatów dzieci i opiekunowie, uczestniczący w zajęciach mogli zaprezentować poznane techniki dźwiękonaśladownictwa w wierszowanym utworze Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”.

Na odwiedzających Różankę czekał też spektakl teatralny pt. „Pantomima u Tuwima”. To interaktywne przedstawienie dla dzieci oparte na wierszach Juliana Tuwima. W wielkiej krainie książek rozsypały się tam wszystkie wiersze. Z wierszy napisanych przez poetę powstał jeden wielki bałagan. I mole książkowe starały się uporządkować krainę wierszy dla dzieci.

Miłośnicy książek mogli jak zwykle skorzystać z czytelni na świeżym powietrzu.

W południe odbył się plenerowy koncert zespołu Capital S, holenderskiego, studenckiego bandu, który w swoim repertuarze ma interpretacje utworów takich artystów jak: Stevie Wonder, Tower of Power, James Brown, Etta James, Erikah Badu, Marvin Gaye, itp. Przez ostatnie trzy lata Capital S organizował tournee przez różne kraje Europy (Francja, Hiszpania, Belgia).

Wczesnym popołudniem można było zaś wysłuchać wykładu o deseniach i wzorach, jakie są charakterystyczne dla Polski – jej folkloru, o charakterystycznych produkowanych wzorów na tkaninach, tapetach, neonach, papierach pakowych. Na podstawie polskich ludowych wzorów i innych przez lata modnych uczestnicy spotkania mieli okazję wykonać metr bieżący wybranego przez siebie wzoru. „Polska – znaki szczególne" to nowy projekt Szczecińskiej Agencji Artystycznej  dotyczący polskich charakterystycznych znaków w kulturze, historii, kuchni, wzornictwie, czyli poznawania Polski poprzez smak, dźwięk, kolor, zapach, przedmioty codziennego użytku i miejsca. Wydarzenie jest skierowane do osób w wieku 50+ i dzieci do 13 roku życia. ©℗

(MIR)

Fot.: Dariusz GORAJSKI

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Gość
2017-08-01 12:24:16
Koncert był rewelacyjny - świetna muzyka , taniec i śpiew! czekam na następny.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA