wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > W Różance muzyka, warsztaty, czytelnia

W Różance muzyka, warsztaty, czytelnia

W Różance muzyka, warsztaty, czytelnia
Data publikacji: 2017-07-29 16:55
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-01 12:26
Wywietleń: 1500 284167

Ostatni w lipcu Różany Ogród Sztuki pod znakiem muzyki, warsztatów teatralnych, plastycznych oraz wykładów i prelekcji o polskim wzornictwie. Z takich atrakcji od przedpołudnia w Różance mogli korzystać spacerowicze całymi rodzinami. 

Czekały na nich warsztaty włóczkowe, animacje dla dzieci. Podczas warsztatów teatralnych "Co to jest onomatopeja?" w części wykładowej uczestnicy mieli okazję zapoznać się z pojęciem „onomatopeja” i porozmawiać na temat jej przykładów.W drugiej części warsztatów dzieci i opiekunowie, uczestniczący w zajęciach mogli zaprezentować poznane techniki dźwiękonaśladownictwa w wierszowanym utworze Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”.

Na odwiedzających Różankę czekał też spektakl teatralny pt. „Pantomima u Tuwima”. To interaktywne przedstawienie dla dzieci oparte na wierszach Juliana Tuwima. W wielkiej krainie książek rozsypały się tam wszystkie wiersze. Z wierszy napisanych przez poetę powstał jeden wielki bałagan. I mole książkowe starały się uporządkować krainę wierszy dla dzieci.

Miłośnicy książek mogli jak zwykle skorzystać z czytelni na świeżym powietrzu.

W południe odbył się plenerowy koncert zespołu Capital S, holenderskiego, studenckiego bandu, który w swoim repertuarze ma interpretacje utworów takich artystów jak: Stevie Wonder, Tower of Power, James Brown, Etta James, Erikah Badu, Marvin Gaye, itp. Przez ostatnie trzy lata Capital S organizował tournee przez różne kraje Europy (Francja, Hiszpania, Belgia).

Wczesnym popołudniem można było zaś wysłuchać wykładu o deseniach i wzorach, jakie są charakterystyczne dla Polski – jej folkloru, o charakterystycznych produkowanych wzorów na tkaninach, tapetach, neonach, papierach pakowych. Na podstawie polskich ludowych wzorów i innych przez lata modnych uczestnicy spotkania mieli okazję wykonać metr bieżący wybranego przez siebie wzoru. „Polska – znaki szczególne" to nowy projekt Szczecińskiej Agencji Artystycznej  dotyczący polskich charakterystycznych znaków w kulturze, historii, kuchni, wzornictwie, czyli poznawania Polski poprzez smak, dźwięk, kolor, zapach, przedmioty codziennego użytku i miejsca. Wydarzenie jest skierowane do osób w wieku 50+ i dzieci do 13 roku życia. ©℗

(MIR)

Fot.: Dariusz GORAJSKI

 

 

W Różance muzyka, warsztaty, czytelnia W Różance muzyka, warsztaty, czytelnia W Różance muzyka, warsztaty, czytelnia W Różance muzyka, warsztaty, czytelnia W Różance muzyka, warsztaty, czytelnia W Różance muzyka, warsztaty, czytelnia W Różance muzyka, warsztaty, czytelnia W Różance muzyka, warsztaty, czytelnia

Komentarze

Gość
Koncert był rewelacyjny - świetna muzyka , taniec i śpiew! czekam na następny.
2017-08-01 12:24:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy