poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Świat > Rekordowe 71 tysięcy Japończyków trafiło do szpitali z powodu upałów

Rekordowe 71 tysięcy Japończyków trafiło do szpitali z powodu upałów

Rekordowe 71 tysięcy Japończyków trafiło do szpitali z powodu upałów
Data publikacji: 2018-08-07 12:50
Ostatnia aktualizacja: 2018-08-07 13:02
Wywietleń: 1078 342063

Z powodu tegorocznej fali upałów, która nawiedza Japonię, w ciągu ostatnich trzech miesięcy do szpitali trafiło rekordowe ponad 71 tys. ludzi – wynika z opublikowanych we wtorek danych rządowych. W wyniku utrzymujących się wysokich temperatur zmarło 138 osób.

Według japońskiej agencji ds. zwalczania pożarów i skutków katastrof w sumie między 30 kwietnia a 5 sierpnia w szpitalach w całym kraju znalazło się 71 255 osób, u których podejrzewano udar cieplny czy wyczerpanie upałem. 48,2 procent z nich stanowią osoby starsze. Liczba ta – jak zauważa agencja Kyodo - już znacznie przewyższa rekord z 2013 roku. Wówczas między 1 czerwca a 30 września do szpitali w Japonii z powodu upałów trafiło 58 729 osób.

Spośród ponad 71 tysięcy tegorocznych pacjentów hospitalizowanych przez ponad trzy tygodnie było 1651 osób. Również w tym roku odnotowano najwyższą temperaturę w historii pomiarów w tym Japonii – 23 lipca w Kumagaya, w pobliżu Tokio, termometry wskazały 41,1 stopnia Celsjusza.

Agencja ds. zwalczania skutków katastrof ostrzega, że w kraju nadal będzie upalnie i wzywa mieszkańców, by pili dużo wody i włączali klimatyzatory. Jednocześnie ministerstwo oświaty wydało we wtorek zalecenia, zwracając się do lokalnych władz w całej Japonii, by rozważyły wydłużenie tegorocznych wakacji, aby chronić uczniów przed udarami.

(pap)

Fot. Mirosław Winconek (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie