Poniedziałek, 15 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Weekend z przesłaniem i dietą

Data publikacji: 21 kwietnia 2017 r. 08:37
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:39
Weekend z przesłaniem i dietą
 

Jak różnorodna, smaczna i zdrowa jest roślinna kuchnia? Czy mięso zabija Ziemię? Odpowiedzi nie tylko na te pytania, ale również zaproszenie na jogę w trawie i piknik na Jasnych Błoniach, przyniesie cykl imprez Tygodnia Weganizmu w Szczecinie, jaki jeszcze przez weekend (21-23 bm.) będzie przyciągał uwagę i skłaniał do refleksji nie tylko zwolenników zdrowego stylu życia i osoby nieobojętne na los zwierząt.

Już na piątek (21 bm.) organizatorzy zapowiadają na pl. Żołnierza Polskiego (przy Kaskadzie) akcję uliczną ph. „Jak mięso zabija Ziemię". Rozpocznie się o godz. 16.30.

- Organizacja Narodów Zjednoczonych wskazuje chów zwierząt jako jedną z głównych przyczyn najpoważniejszych problemów środowiskowych, przed którymi staje nasz świat. Dość powiedzieć, że odchody składowane w zbiornikach na fermach to źródło około 400 szkodliwych substancji, które wnikają w glebę, parują do powietrza, spływają do wód, rzek i jezior. Uprawa paszy w postaci monokultur wpływa na niszczenie gleby, środowiska i bioróżnorodności. Natomiast hodowle zwierząt produkują więcej gazów cieplarnianych niż wszystkie formy transportu razem wzięte: to proporcja 18 do 13 procent - przypomina Łukasz Musiał, jeden z liderów BASTA! Szczecińskiej Inicjatywy na Rzecz Zwierząt.

Natomiast w sobotę (22 bm.) na Jasnych Błoniach odbędzie się wegański piknik i joga na trawie. Okazja ku niemu jest szczególna, bo Dzień Ziemi. Organizatorzy - czyli BASTA!, Stowarzyszenia Empatia i Wegańskiego Szczecina - zapewniają moc wrażeń oraz okazję do udziału w wegańskim poczęstunku. Początek - godz. 13.

Natomiast kto nie wie, jak smaczna i zdrowa, a też łatwa i szybka w przygotowaniu jest kuchnia bezmięsna, ten będzie miał okazję się przekonać podczas warsztatów kulinarnych. Zaplanowano je na niedzielne popołudnie w Vege Club Amar (ul. Monte Cassino 36a - przy pl. Odrodzenia) - godz. 16. ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

M.Dem.
2017-04-21 17:45:13
Moze jednak zamiast likwidacji drobiu (dobre jajko nie jest zle), zamiast likwidacji krow (dobre mleko i jego przetwory nierzadko sa ratunkiem dla czlowieka), podciagnac postep naukowo-techniczny w temacie radzenia sobie ze zwierzecymi odchodami? Ja akurat lubie mleko, maslo, serki twarogowe. Bym wolala, zeby dalej byly.
3 Fotki,
2017-04-21 11:45:24
A to ze zanieczyszczacie ZDROWE POWIETRZE tym pochodniami jak na dolnym zdjeciu... i depczecie niepotrzenie zielona zywa trawe - to ma byc "OK" ??? A wiec po-stepujecie... jak tylko "Wam" pasuje !!!
Nie robcie z Polski "pustyni"...
2017-04-21 11:30:53
A co na tej Ziemi PO-zostanie... jak PO-zjadacie w 95 % roslinnosc ? Czyli ze, automatycznie PO-wykanczacie rowniez i zwierzyne - tak srednio zawsze najlepiej !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA