Środa, 17 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Chcą w studium wpisu o rynku Szafera. Kupcy, osiedlowcy i mieszkańcy jednym głosem

Data publikacji: 15 lutego 2022 r. 16:34
Ostatnia aktualizacja: 15 lutego 2022 r. 21:15
Chcą w studium wpisu o rynku Szafera. Kupcy, osiedlowcy i mieszkańcy jednym głosem
Wybudowany przez kupców kompleks pawilonów działa od 2007 roku. Fot. Mirosław WINCONEK  

Ustalenia nowego Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Szczecin już jako dokumentu obowiązującego, po uchwaleniu przez radnych, będą miały dalekosiężne skutki dla jego rozwoju jako aglomeracji i wywrą istotny wpływ na wygląd i przeobrażenia publicznych przestrzeni każdego z osiedli z osobna.

Jednym z miejsc, co do których przyszłości pojawiły się wątpliwości, jest fragment w centrum osiedla Zawadzkiego-Klonowica, na którym od lat funkcjonuje kompleks pawilonów handlowych i straganów rynku Szafera. Stąd oddolna inicjatywa społeczna, by planiści z magistratu uwzględnili konkretny zapis o przeznaczeniu tego terenu na cele, jakie pełni obecnie.

Projekt studium w swej części dotyczącej tej konkretnej lokalizacji wzbudził duże obawy wśród kupców i mieszkańców. Nie są oni pewni, czy ten ważny dla nich punkt handlowo-usługowy w perspektywie dekady nie zniknie z mapy osiedla. Jak wskazują, w odróżnieniu od innych targowisk, takich jak Manhattan w Niecce Niebuszewskiej, teren targowiska u zbiegu ulic Władysława Szafera i Tadeusza Zawadzkiego, nie został

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 77% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 15-02-2022

 

Autor: (MIR)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Edek
2022-02-15 20:45:49
Czep się tramwaju PISowski entuzjasto świat na nikogo nie będzie czekał....na ciebie tym bardziej.
Edek
2022-02-15 19:39:03
Zostawcie rynek w spokoju. To osiedle się starzeje .Kto i gdzie będzie robił seniorom zakupy???? Dosyc bandyckiej deweloperki w tym mieście.Tor gokartowy do likwidacji,rynek do likwidacji co jeszcze dosyc tego skandal.Mam nadzieję że mieszkańcy naszego miasta nie pozwolą na to.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA