Sobota, 10 sierpnia 2024 r. 
REKLAMA

Ørsted wspiera nowy kierunek na PUM

Data publikacji: 10 sierpnia 2024 r. 18:10
Ostatnia aktualizacja: 10 sierpnia 2024 r. 18:10
Ørsted wspiera nowy kierunek na PUM
Podczas spotkania w PUM Ørsted zadeklarował merytoryczne wsparcie w utworzeniu nowego kierunku studiów podyplomowych: „Bezpieczeństwo i higiena pracy w sektorze offshore”. Fot. Ørsted  

Globalny lider morskiej energetyki wiatrowej Ørsted podczas spotkania 9 sierpnia br. w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie zadeklarował merytoryczne wsparcie w utworzeniu nowego kierunku studiów podyplomowych: „Bezpieczeństwo i higiena pracy w sektorze offshore”. Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu w rozwoju inwestycji offshore, Ørsted wypracował światowej klasy standardy bezpieczeństwa i higieny pracy, które zamierza przekazać kadrom na polskim rynku. To ważny krok w edukacji przyszłych specjalistów BHP. Studia będą dostępne od roku akademickiego 2024/2025.

Studia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w sektorze offshore na PUM są skierowane do osób, które chcą rozwijać swoje kompetencje w obszarze bezpieczeństwa pracy w morskiej energetyce. Ørsted – partner merytoryczny kierunku – przewidział również ufundowanie stypendiów w formule konkursowej. Format konkursu zostanie niebawem ogłoszony na stronie www.orsted.pl. 

– Z entuzjazmem przyjęliśmy inicjatywę utworzenia nowego kierunku studiów – powiedziała Joanna Wis-Bielewicz, dyrektorka ds. rozwoju rynku w Ørsted Offshore Polska. – W Ørsted dostrzegamy potrzebę wypracowania kompleksowej oferty edukacyjnej dla przyszłych kadr sektora morskiej energetyki wiatrowej. Wierzymy, że nasze zaangażowanie pomoże stworzyć atrakcyjny program, który przyciągnie najlepsze talenty. Sektor offshore stanowi ważny filar polityki przemysłowej kraju, dlatego kluczowe jest inwestowanie w rozwój kadr. Jesteśmy przekonani, że partnerstwa, takie jak nasze, są niezbędne do osiągania ambitnych celów. Razem możemy kształtować przyszłość polskiej branży offshore.  

Prof. Beata Karakiewicz, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu PUM, podkreśliła, że rozszerzając ofertę kształcenia podyplomowego Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie planuje rekrutację na kierunek „Bezpieczeństwo i higiena pracy w sektorze offshore”, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób pragnących rozszerzyć swoje kompetencje w powyższym zakresie.

– Współpraca z tak znakomitymi partnerami, aktywnie działającymi w branży energetyki wiatrowej, sprawia, że kierunek studiów „Bezpieczeństwo i higiena pracy w sektorze offshore” będzie unikatowy w skali kraju i umożliwi rozwój specjalistycznej i praktycznej wiedzy – dodała dziekan.

W gronie partnerów merytorycznych nowego kierunku studiów znalazły się również firmy Dräger i FairWind. 

Do 2030 roku w Polsce powstaną pierwsze morskie elektrownie wiatrowe o łącznej mocy 5,9 GW, w tym inwestycje realizowane wspólnie przez Ørsted i PGE o łącznej mocy 2,5 GW (MFW Baltica). Skala rozwoju branży offshore tworzy ogromny potencjał na rynku pracy oraz otwiera nowe możliwości kształtowania kompetencji wśród kadr zaangażowanych w budowę i zarządzanie morskimi farmami wiatrowymi. Ørsted ma siedzibę w Danii. Współpracując z ponad 50 uczelniami i instytutami badawczymi na całym świecie, wprowadza innowacyjne rozwiązania oraz wysokie standardy w zakresie całego łańcucha wartości offshore. Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie dołącza do grona partnerów tej firmy, wspierając rozwój edukacji w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej.

(ek)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA