Wtorek, 18 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Zaczyna się czas rekrutacji na szczecińskie uczelnie

Data publikacji: 18 maja 2024 r. 13:20
Ostatnia aktualizacja: 18 maja 2024 r. 13:20
Zaczyna się czas rekrutacji na szczecińskie uczelnie
Jedno jest pewne - PUM nie będzie miał trudności z przyciągnięciem przyszłych lekarzy i dentystów. Fot. Ryszard Pakieser  

Elektroniczną rejestrację rozpoczęła najlepsza uczelnia w naszym regionie, Pomorski Uniwersytet Medyczny, oraz uczelnia najmłodsza, czyli Akademia Sztuki. Wkrótce dołączą do nich kolejne szkoły wyższe. 

Flagowe studia PUM - najlepszej uczelni na Pomorzu Zachodnim w rankingu "Perspektyw" - to kierunek lekarski oraz lekarsko-dentystyczny. Co roku są oblężone przez maturzystów. PUM oferuje jeszcze: dietetyką kliniczną, kosmetologię, pielęgniarstwo, położnictwo, logopedię kliniczną z terapią zajęciową, ratownictwo medyczne z bezpieczeństwem morskim i sektora offshore, fizjoterapię, psychologię zdrowia, analitykę medyczną, farmację i biotechnologię medyczną. 

Oferta Akademii Sztuki podzielona jest na dwa bloki. Pierwszy: kierunki wizualne. Wśród nich: architektura wnętrz, architektura wnętrz i scenografia oraz przestrzeń wirtualna, film eksperymentalny, fotografia, grafika artystyczna, grafika projektowa, gry komputerowe i rzeczywistość wirtualna, komunikacja wizualna i projektowanie UX, kuratorstwo i realizacja wystaw, malarstwo, projektowanie mody, projektowanie produktu, scenografia i przestrzeń wirtualna, sztuka mediów oraz wzornictwo.

Drugi blok: sztuki muzyczne. Tutaj znajdziemy edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej, instrumentalistykę, wokalistykę, jazz i muzyką rozrywkową oraz wokalistykę jazzową i rozrywkową z prowadzeniem zespołów. 

Hitem ubiegłorocznej rekrutacji w Akademii Sztuki był kierunek gry komputerowe i rzeczywistość wirtualna. Zgłosiło się niemal 8 osób na jedno miejsce. Na grafikę projektową zgłosiło się 5,7 osób na miejsce, a na grafikę artystyczną 4,1 osób na miejsce.

Rekrutacja na Politechnice Morskiej i w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym rusza w poniedziałek. Na Uniwersytecie Szczecińskim - w środę. ©℗

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA