Polscy i niemieccy wodociągowcy radzili nad lepszym zaopatrzeniem Szczecina w wodę pitną
Specjaliści z NRD, wspólnie z naszymi władzami wojewódzkimi i miejskimi, odpowiedzialnymi za zaopatrzenie naszego miasta w wodę, radzili nad znalezieniem sposobów na poprawienie wciąż pogarszającej się sytuacji Szczecina na tym odcinku. Specjaliści niemieccy wyrazili chęć przyjścia naszemu miastu z pomocą.
Pobierane są już próbki wody z różnych regionów Odry, a po ich analizie wydana będzie ocena. Podjęte też będą realne kroki w kierunku powiększenia zdolności produkcyjnych naszych zakładów wodociągowych.
„Kurier Szczeciński” z 11 grudnia 1957 r.
Czy Szczecin otrzyma komis meblowy?
Zapotrzebowanie naszego województwa na meble obrazują w pewnym stopniu plany Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Handlu Meblami. Plany rosną z roku na rok, mebli jednak jest za mało, aby nasycić rynek. Plan na rok 1956 wykonany został sumą 36 mln złotych, na rok 1957 – 49 mln zł, a na rok 1958 plan wynosi 55 mln zł, przy czym na wzrost planu wpłynął nie tylko wzrost cen na drzewo i wyroby drewniane.
Nawet dość wysoki plan na zbliżający się rok nie zaspokoi w pełni potrzeb rynku. W tej sytuacji WPHM nosi się z zamiarem otwarcia komisowego sklepu z meblami, który w pewnym stopniu mógłby rozwiązać brak nowych mebli. MZH obiecał oddać na komis jeden z nowych lokali przy pl. Lotników.
Komis meblowy prowadziłby również warsztat tanich napraw mebli wykonujący wszelkie prace, łączące się z naprawą mebli, a więc m.in. ślusarskie i tapicerskie.
Od MZH zależy, czy w Szczecinie powstanie komis meblowy i warsztat tanich usług.
„Kurier Szczeciński” z 11 grudnia 1957 r.