Czwartek, 26 grudnia 2024 r. 
REKLAMA

Zgłoś projekt do Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Data publikacji: 04 marca 2023 r. 20:02
Ostatnia aktualizacja: 04 marca 2023 r. 21:02
Zgłoś projekt do Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego
Wnioski w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego szkoły mogą składać do 7 marca. Fot. Agata Jankowska  

Młodzieżowy Budżet Obywatelski ma za zadanie nie tylko wspierać szkoły i ich potrzeby, ale również uczyć młodych ludzi obywatelskich postaw i partycypacji w życiu własnego środowiska. Tak o założeniach programu Młodzieżowej Rady Miasta Szczecin mówili 3 marca w budynku V LO w Szczecinie jego pomysłodawcy. 

To już czwarta edycja projektu, w którym wnioski o dofinansowanie z budżetu miasta mogą składać uczniowie i uczennice szkół ponadpodstawowych działających na terenie Gminy Miasta Szczecin. Kwota dofinansowania to 6 tysięcy złotych, które moga zostać przeznaczone na realizację szkolnych potrzeb: szafek, kursów, stref relaksu i wielu innych. Na konferencji w V Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Asnyka w Szczecinie reprezentanci Młodzieżowej Rady Miasta przedstawili harmonogram i założenia programu. W wydarzeniu uczestniczył również prezydent Szczecina Piotr Krzystek. 

 - Szkoła to takie miejsce, do którego przychodzimy nie tylko po to, aby się uczyć i zdać egzaminy - mówił prezydent.  - Dobrze, jak na tę przestrzeń mamy jakiś wpływ. Temu służy Młodzieżowy Budżet Obywatelski. 

 - To inicjatywa, która inspiruje, daje narzędzia do tego, żeby młodzi ludzie mogli w jakiś sposób wpływać na swoje lokalne środowisko, na swoja szkołę - mówił Mateusz Zajdecki, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Szczecin. Zwrócił również uwagę na promowanie aktywności obywatelskiej i idei samorządności wśród młodych ludzi. 

Aby projekt MBO został przyjęty do głosowania, musi zostać sporządzony przez przynajmniej trzech uczniów danej szkoły. W tym roku składanie wniosków potrwa do 7 marca, a głosowanie odbędzie się pod koniec miesiąca (między 27-29.03). 31 marca nastąpi ogłoszenie wyników głosowania w szkołach. W kwietniu do Urzędu Miasta zostaną ostatecznie przekazane skany protokołów i zwycięskich projektów. Na ich realizację zwycięskie szkoły mają czas do 30 czerwca br. 

Wśród zwycięskich projektów znalazły się dotychczas strefy relaksu, mural na jednym z budynków szkoły, skrzynki z produktami higienicznymi dla dziewcząt, sprzęt do bibliotek. ©℗

(aj)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

bulwarowiec
2023-03-05 14:47:47
Czy można zgłosić szklarnie z ziołami i destylarnie w celach czysto naukowych ? .No , żeby potem na bulwarach stworzyć takie koło naukowe
Helikopter z Misia
2023-03-05 12:54:27
trochę policzmy: 6 tys pln dla szkoły pełnej dzieciaków. A jak jest w realu ? 600 tys na społeczną łąkę 2.0 , która jest prywatnym ogródkiem piwnym przy knajpie, 600 tys pln to 100 szkół. Radny Kadłubowski i jego bezsensowny Park Podbórz 5,5 mln pln , dwie wygrane edycje i dwie edycje blokady konkurecji. 5,5 mln pln to prawie 1 000 szkół. Radny Żylik i kilka inwestycji w jego boisko szkolne w której jest dyrektorem. Problem w tym , że nad boiskiem czuwa ochrona i nikt nie może tam wejść

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA