Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Młodzieżowy Budżet Obywatelski. Osiem i pół tysiąca dla szkoły

Data publikacji: 05 lutego 2021 r. 09:49
Ostatnia aktualizacja: 05 lutego 2021 r. 09:49
Młodzieżowy Budżet Obywatelski. Osiem i pół tysiąca dla szkoły
 

W lutym startuje trzecia edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. Każda z 35 szkół ponadpodstawowych ze Szczecina może sięgnąć po 8 500 złotych na projekty służące placówce i młodzieży. W minionych latach pieniądze przeznaczano między innymi na doposażenie lub tworzenie różnorakich pracowni, np. fotograficznych, dodatkowe zajęcia rozwijające o charakterze sportowym lub artystycznym albo utworzenie szkolnego radiowęzła lub miejsca szkolnego relaksu. Jak będzie w tym roku? Inicjatywa należy do samych uczniów. Na wymyślenie koncepcji mają czas do 10 lutego, bowiem tego dnia rozpocznie się nabór wniosków. 

Koncepcja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego została w całości wypracowana przez Młodzieżową Radę Miasta Szczecin, która obserwując coroczne głosowanie mieszkańców nad Szczecińskim Budżetem Obywatelskim, wyszła z propozycją utworzenia podobnej inicjatywy dla młodzieży. Pierwsza edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego miała miejsce w 2019 roku.

Celem projektu jest przede wszystkim promowanie aktywności obywatelskiej, wspieranie i upowszechnianie idei samorządowej wśród młodzieży, umożliwienie uczniom wpływu na zagospodarowanie swoich szkół i kształtowanie tzw. umiejętności miękkich, takich jak praca w zespole czy planowanie.

Zgodnie z tegorocznym harmonogramem, nabór wniosków rozpocznie się 10 lutego br. Na ich złożenie, grupy składające się z co najmniej 3 osób będą miały czas do 21 lutego. Następnie, po zweryfikowaniu złożonych wniosków, głosowanie na poszczególne projekty odbędzie się w dniach od 22 do 26 marca br. Ogłoszenie wyników w szkołach powinno nastąpić do 31 marca 2021 r., a realizacja zwycięskich projektów nastąpi do 25 czerwca br. Autorzy projektów muszą pamiętać o tym, by zgłaszane przez nich pomysły były zgodne ze statutem danej placówki. Wszystkie propozycje zostaną zweryfikowane pod względem formalnym przez Kapitułę złożoną z przedstawicieli szkoły, która ostatecznie zdecyduje o tym, które trafią pod głosowanie. 

(kel)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Elo2
2021-02-05 13:14:44
„Najlepszy” był zeszłoroczny pomysł u mnie w LO2. Wygrał projekt dofinansowania zakupów eko kubków na konferencję MUN, mimo że uczestnicy z naszej szkoły oraz wielu innych szkół płacili za udział po około 100zł! Kompletnie bez sensu. Pieniądze wydano na płatną imprezę dla bardzo wąskiej grupy uczniów. Szkoda, że można było głosować tylko na tak podsterowaną(?) listę pomysłów :(:(:(:(

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA