Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Powrót „dźwigozaurów" bujanych do Szczecina

Data publikacji: 04 listopada 2021 r. 06:47
Ostatnia aktualizacja: 05 listopada 2021 r. 12:43
Powrót „dźwigozaurów" bujanych do Szczecina
Fot. Adrian Bednarski  

Wróciła z kilkumiesięcznego turnée po Polsce, aby zacumować na pl. Orła Białego w Szczecinie. Mowa o oryginalnej konstrukcji promującej Pomorze Zachodnie, czyli replice charakterystycznych portowych żurawi „dźwigającej" huśtawkę.

Najpierw zachwyciła uczestników festiwalu Pol’and’Rock 2021. Festiwalowicze bawiący się na lotnisku Makowice - Płoty ustawiali się w kolejce, by zrobić pamiątkowe zdjęcia lub nagrać filmik. W sierpniu dźwigozaurowa huśtawka pojechała do Międzyzdrojów, a później potem bawiła i przekonywała do naszego regionu - „Zachodniopomorskiego. Morza przygody” - mieszkańców Warszawy, Łodzi, Rzeszowa, Gdańska i Wrocławia.

Huśtawka na dźwigozaurach symbolem Szczecina

- Huśtawka na dźwigozaurach symbolizuje portowe miasto, radość życia i wypoczynek w dobrym klimacie. Dzięki niej możemy poczuć klimat radosnego, przyjaznego regionu, zapraszającego do nadbałtyckich kurortów oraz żeglowania po zachodniopomorskich akwenach - mówi Olgierd Geblewicz, marszałek województwa.

Huśtawka na dżwigozaurach

Huśtawka będzie teraz główną atrakcją pl. Orła Białego, gdzie zacumuje co najmniej do końca stycznia przyszłego roku.

Przypomnijmy: huśtawka na dźwigozaurach jest dziełem szczecińskiej firmy Metal Madness, która zwyciężyła w drugiej edycji konkursu gospodarczego pn. „Twój biznes pod banderą sukcesu” (kat. mikroprzedsiębiorstwo).

- To pierwsza, ale nie ostatnia tego typu instalacja, która promować będzie Pomorze Zachodnie. Planowane są kolejne podobne projekty, inspirowane pomysłami mieszkańców, artystów, organizacji społecznych. Będą one realizowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego - dodaje Tomasz Maciejewski z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Helikopter z Misia
2021-11-05 12:42:02
najpierw jakiś nieszczęśnik ociosał myjką wysokociśnieniową zabytkową fontannę z piaskowca, później wycięli wierzbę, później zlikwidowali parking, pojawili się "restauratorzy" , którzy wyrysowali koperty i sprywatyzowali sobie kawałek miasta. Aha, po drodze było jeszcze plastykowe lodowisko. Teraz huśtawka z dźwigozaurami , zbudowana w ramach konkursu, zapłacona z Regionalnego Programu Operacyjnego .Czekam co będzie dalej...
:)
2021-11-05 07:21:36
Wiadomo, niektórzy bujanie mają we krwi.
Hubert
2021-11-04 16:11:41
Biedni są ludzie dla których symbolem nowoczesności i morskosci Szczecina i regionu stala się huśtawka. No cóz nie zbudowali tunelu, nie wymuslili gazoportu, nie zbudowali Polimerów i Baltic Pipe to pokazują huśtawkę
Sylwia
2021-11-04 14:33:45
Bardzo fajny pomysł! Przyjemnie się pohuśtać i przy tym reklama naszego regionu.
@ EdekSymbol upadku
2021-11-04 13:38:02
To PiS ostatecznie położył przemysł stoczniowy w Szczecinie czego przykładem są rdzewiejąca od lat stępka pod prom i upadła Morska Stocznia Remontowa w Świnoujściu.
Symbol upadku!!
2021-11-04 09:58:40
To symbol upadku przemysłu stoczniowego, który położyli nsjpierw sld-psl, a później PO-PSL,!!! Jak można się czymś takim podniecać? Co w tym takiego niesamowitego? A z drugiej strony takie denne pomysły mają chyba odwrócić uwagę od prawdziwych problemów tego źle zarządzanego miasta. Może o to chodzi.? Dajcie jeszcze ze dwie Frygi na głównych skrzyżowaniach miasta, będzie jeszcze bardziej tragikomicznie. Czuwaj i sciemniajcie dalej 🙀🤥.
Edek
2021-11-04 08:35:13
Żenada na huśtawce. Promują przemysł stoczniowy który sami rozłożyli z katarskim inwestorem. Posłem sprawozdawcą likwidacji stoczni był Nitras kolega marszałka ktory wmawia teraz że huśtawka dżwigozaurów to symbol morskości Szczecina

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA