Piątek, 19 lipca 2024 r.

Tenis Stołowy. Griffin's Spin wygrywa w Stepnicy

Data publikacji: 08 marca 2022 r. 22:39
Ostatnia aktualizacja: 08 marca 2022 r. 22:39

W rozegranym meczu o mistrzostwo II ligi tenisa stołowego kobiet, drużyna Griffin's Spin Szczecin pewnie zwyciężyła na wyjeździe UKS Zalew Stepnica 9:1. W pierwszym pojedynku padł identyczny wynik. W meczu barażowym drużyna ze Szczecina zagra ze zwycięzcą rozgrywek województwa wielkopolskiego. Na tę chwilę jest to zespół KS Wamet Dąbcze.

###

W dniach 4-6 marca br. w Sępólnie Krajeńskim, odbyło się 3. Grand Prix Polski Młodzików w tenisie stołowym. Wśród młodziczek Zuzanna Kmiecik (Griffin's Spin Szczecin) zajęła miejsce 49-56. Jeżeli chodzi o młodzików, to Cyprian Marczak (KTS Koszalinianin Koszalin) zakończył zawody na miejscu 13-16, Karol Sukurenko (KTS kołobrzeg) był 25-32, a Jakub Zornig (STS Dębno) 57-64.

- Wysoki poziom wśród młodzików. Po wyjściu z grupy Cyprian Marczak przegrał z Patrykiem Żyworonkiem (1:3), który na co dzień trenuje w Zielonej Górze u Lucjana Błaszczyka. Ogólnie bardzo dobry występ naszego zawodnika. Karol Sukurenko zagrał trochę poniżej swoich oczekiwań. Myślę, że obydwu zawodników stać na miejsce w najlepszej ósemce - ocenił naszych graczy R. Buczek.

###

W dniach 4-6 marca br. odbyło się w Luboniu 3. Grand Prix Polski Juniorów w tenisie stołowym. Wśród juniorek Oliwia Będzik (Griffin's Spin Szczecin) zajęła miejsce 57-64. Jeżeli chodzi o juniorów, to Mikołaj Olejnik (Visonex LUKS TOP Wierzbięcin) był 49-56.

###

Za nami ósmy amatorski turniej w Fabryce Energii. Jest to już drugi cykl rozgrywek, który składa się z dziesięciu turniejów. Zawody odbywają się w każdą niedzielę, w Szczecinie - przy ulicy Łukasińskiego 110. W miniony weekend zwyciężył Jacek But, drugi był Paweł Reichelt, a na trzecim miejscu uplasował się Krzysztof Wasilewski.

- Turniej się rozrasta. Udział wzięło 39 zawodników, a sklasyfikowanych mamy już 130 graczy. Liczę, że do maja pojawi się u nas 60 osób - podsumował turniej ich organizator R. Buczek.