Środa, 24 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Remis Świtu jak porażka

Data publikacji: 19 sierpnia 2022 r. 00:01
Ostatnia aktualizacja: 19 sierpnia 2022 r. 11:00

W trzeciej kolejce III ligi sezonu 2022/2023 piłkarze Świtu Szczecin tylko zremisowali przed własną publicznością z Gedanią Gdańsk 1:1. Wynik meczu mógłby wyglądać inaczej, ale gospodarze byli nieskuteczni.

ŚWIT Skolwin - GEDANIA Gdańsk 1:1 (0:0); 0:1 Filip Sosnowski (81), 1:1 Patryk Paczuk (83).

Świt: Szulc - Kamiński (88 Żolik), Kuzko, Wojdak, Hulisz - Białczyk, Ładziak (78  Nagórski), Kujawa (66 Dziąbek), Synytsia (88 Kisły) - Kapelusz, Kędziora (66 Paczuk).

Już w 8. minucie po dobrym dośrodkowaniu Juliana Kamińskiego świetną okazję na zdobycie bramki miał Oleh Synytsia, lecz piłka po jego strzale głową trafiła w poprzeczkę. Pięć minut później mocno w środek bramki uderzał Jędrzej Kujawa. W 32. minucie Szymon Kapelusz dograł piłkę w polu karnym do Przemysława Kędziory, który oddał mocny strzał, lecz nad ponad poprzeczką. Pięć minut przed przerwą groźnie zaatakowali goście, gdy z ostrego kąta główkował Adam Duda. Jeszcze pod koniec pierwszej połowy Kapelusz dwukrotnie zagrywał piłkę wzdłuż linii bramkowej, ale jego podania nie znalazły odbiorcy i do przerwy mieliśmy wynik remisowy.

W 50. minucie goście zdobyli gola, lecz arbitrzy dopatrzyli się pozycji spalonej, a po chwili kontrę wyprowadzili gospodarze, która zakończyła się strzałem Kapelusza. Po godzinie gry Kujawa dośrodkował piłkę w pole karne wprost na głowę Synytsii, a ten posłała ją w kozioł, po czym przeleciała ona nad bramką. Dwie minuty później, groźne uderzenie z woleja zawodnika gości obronił Marek Szulc, a z drugiej strony po akcji Ernesta Hulisza piłka odbiła się od poprzeczki. 10. minut przed końcem meczu Gedania przeprowadziła akcję, po której na strzał z około 20 metrów zdecydował się Filip Sosnowski i piłka tuż przy słupku wpadła do bramki Świtu. Dwie minuty później stan meczu po strzale głową wyrównał Patryk Paczuk, Świt w końcówce próbował jeszcze wygrać to spotkanie, ale nie stworzył już sobie żadnej dogodnej okazji strzeleckiej.

Następny mecz Świt rozegra w Gniewinie ze Stolemem. Spotkanie odbędzie w niedzielę o godz. 16.