W punktach felczerskich – źle!
Ośrodki Zdrowia oraz punkty felczerskie w terenie są stale kontrolowane przez inspektorów z Woj. Wydziału Zdrowia. Ostatnio przeprowadzone inspekcje wykazały, że o ile Ośrodki Zdrowia pracują nie najgorzej zwłaszcza w Kamieniu i Policach, o tyle tzw. punkty felczerskie na wsi i w PGR nie zdają w zasadzie egzaminu. Najgorzej przedstawia się opieka nad niemowlętami.
Obowiązkiem punktów felczerskich jest sprawowanie stałej kontroli i opieki nad noworodkiem oraz pouczanie wiejskiej matki o racjonalnym wychowaniu dziecka. Tymczasem w wielu wypadkach felczerzy zupełnie nie wywiązują się ze swoich zadań. Niejednokrotnie nie kontrolują stanu dziecka, nie stosują w odpowiednim czasie szczepionek przeciwkrzywiczych.
Wobec takiej sytuacji Woj. Wydział Zdrowia postanowił stosować sankcje karne w stosunku do niesumiennych pracowników.
„Kurier Szczeciński” z 9 września 1962 roku
Aparatura dla centrum TV – gotowa
WARSZAWA PAP. W Warszawskich Zakładach Telewizyjnych zakończono pracę nad zbudowaniem pierwszego kompletu aparatów i rządzeń dla pełnego wyposażenia studia telewizyjnego.
Nowe urządzenia zostaną zainstalowane w nowo budowanym warszawskim centrum telewizyjnym na Mokotowie.
Na warsztatach konstruktorów WZT znajduje się wyposażenie pierwszego polskiego wozu transmisyjnego, który zostanie zbudowany w przyszłym roku.
Dobiegają końca przygotowania do uruchomienia na początku IV kwartału br. seryjnej produkcji dawno zapowiadanego, supernowoczesnego odbiornika telewizyjnego „Koral” o 17-calowym ekranie z automatyczną regulacją, opartego w znacznej mierze na tranzystorach i obwodach drukowanych. W pracowniach konstruktorskich natomiast znajduje się również nowoczesny telewizor z ekranem 23-calowym. Na rynku nowy aparat spodziewany jest w roku przyszłym.
„Kurier Szczeciński” z 11 września 1962 roku
Dobry business
„Najlepiej zarabiającymi literatami w Ameryce nie są ci, którzy piszą książki, lecz ci którzy, którzy już napisane książki skracają do formatu kieszonkowego” – oświadczył ostatnio amerykański krytyk literacki Samuel Hewitt.
„Kurier Szczeciński” z 11 września 1962 roku
Blacha musi się znaleźć
Jednym z pięciu zakładów państwowego przemysłu terenowego, które nie wykonały zadań produkcyjnych w I półroczu br. są Goleniowskie ZPT produkujące puszki do konserw. Najistotniejszą przyczyną jest brak blachy. A na puszki czekają zarówno przedsiębiorstwa produkujące konserwy na eksport, jak i na rynek krajowy.
„Kurier Szczeciński” z 11 września 1962 roku