Jeden punkt sprzedaży alkoholu na 8 tys. mieszkańców w województwie
A w Szczecinie?
Uchwała WRN o dalszym ograniczaniu sprzedaży alkoholu zapewne nie prędko wejdzie w życie. Wymaga one bowiem wypowiedzenia się w tej sprawie poszczególnych rad narodowych. Prezydium WRN czeka c=na opinie z województwa.
Ogólnie zakłada sie, aby na około 6 tys. mieszkańców w województwie przypadało nie więcej, jak 1 sklep monopolowy. Wobec tego, że w małych miasteczkach, a zwłaszcza na wsi, nie ma sklepów branżowych, sprzedaż wódki musiałaby się nadal odbywać w sklepach GS.
Inaczej sprawa przedstawia się w Szczecinie, Stargardzie i innych większych ośrodkach miejskich, gdzie wobec istnienia sklepów branżowych - ograniczenie sprzedaży alkoholu jest łatwiejsze. W każdym razie stoiska z wódką w sklepach spożywczych spożywczych będą całkowicie zniesione.
W Szczecinie ograniczona będzie również sprzedaż alkoholu w niektórych lokalach gastronomicznych, jednak bliższych danych na ten temat na razie brak.
„Kurier Szczeciński” z 23 stycznia 1958 r.
W jakich godzinach będzie mięso w sklepach?
Władze wojewódzkie i miejskie zastanawiają się nad możliwością wprowadzenia do detalicznego handlu mięsnego tabliczek informujących konsumentów o godzinach faktycznego rozpoczęcia sprzedaży mięsa i wędlin.
Napisy na tabliczkach określałyby możliwie dokładnie czas spodziewanego przybycia samochodu z towarem. Chodzi tu o zaoszczędzenie konsumentom czasu, dotychczas bowiem kierownicy sklepów nie są na ogół w stanie poinformować dokładnie klientów o godzinie przybycia samochodu.
Sprawa warta jest zastanowienia się i... jak najszybszej realizacji.
„Kurier Szczeciński” z 23 stycznia 1958 r.