Powrót do peruk
Najnowszym szlagierem w Stanach Zjednoczonych są peruki, zastępujące amerykańskim kobietom i dziewczętom konieczność wizyty u fryzjera dla czesania i farbowania włosów. Peruki, wykonane przeważnie ze sztucznych włókien, kosztują od 5 do 500(!) dolarów i często stanowią naśladownictwo fryzur znanych osobistości, m.in. pani Kennedy, oraz popularnych gwiazd filmowych.
„Kurier Szczeciński” z 14 września 1962 roku
Garaż pod kościołem
W Stuttgarcie budowany jest pierwszy w Niemczech kościół z podziemnym garażem na 32 samochody. Miejsc w kościele będzie 640.
„Kurier Szczeciński” z 14 września 1962 roku
Czyżby marzenie „ściętej głowy”?
Głównym dostawcą pieczywa w Szczecinie są SZPP, które nie mogą sobie jakoś poradzić z dystrybucją. Tylko niewielka część sklepów otrzymuje wcześnie rano, świeże pieczywo. Natomiast przeważająca ilość sklepów zaopatrywana jest dopiero w ciągu przedpołudnia, a nawet później, np. Drzetowo. W tych warunkach świeże, chrupiące bułeczki czy chleb jest marzeniem „ściętej głowy”. Chyba że w pobliżu jest jakaś prywatna piekarnia.
Są pracownicy, którzy śniadania nie zabierają ze sobą z domu, lecz zakupują je w pobliżu miejsca pracy. Cóż z tego, że kupią kawałek kiełbasy czy sera, skoro świeżej bułki rano dostać nie mogą. Czyż nie ma wyjścia z tej sytuacji?
„Kurier Szczeciński” z 19 września 1962 roku
Etatyzacja problemem nr 1 Służby Zdrowia
W związku z przewidzianą etatyzacją w Służbie Zdrowia, która ma na celu utworzenie 7-godidzinnych etatów w szpitalach i przychodniach, przystąpiono do prac wstępnych celem zorientowania się, na jakich lekarzyn w lecznictwie otwartym można liczyć, a którzy ewentualnie odejdą.
Na podstawie obecnego rozeznania już można powiedzieć, że nie będzie trudności z etatyzacją w większości przychodni, które posiadają obsadę wieloosobową. Natomiast na kłopoty napotyka się w placówkach peryferyjnych takich jak Stołczyn, Police, Zdroje.
W związku z tym projektuje się zwerbowanie do tych placówek lekarzy młodych, którzy już mają lub są trakcie robienia specjalizacji. Lekarze ci otrzymają etaty w godzinach popołudniowych, a przed południem będą mieli możność dokształcania się w którymś ze szczecińskich szpitali.
Pomyślano również o lekarzach, którzy mimo kilku lat pracy zawodowej, nie mieli dotąd możliwości zrobienia specjalizacji. Teraz będą ją mogli zrobić w formie wolontariatu.
„Kurier Szczeciński” z 19 września 1962 roku
Komunikat MO
Osoby, którym skradziono bieliznę ze strychów, proszone są o zgłoszenie się w Komendzie Dzielnicowej MO Szczecin Śródmieście, przy al. Jedności Narodowej, pok. 3, w godzinach 12 – 15 celem rozpoznania bielizny.
„Kurier Szczeciński” z 19 września 1962 roku