"Maleńka" kończy żywot
Jak grzyby po deszczu wyrastają bary kooperujące
Nazywają się brzydko, ale są bardzo potrzebne i pożyteczne. W Szczecinie i w miastach powiatowych 19 sklepów, sezonowych kawiarni, małych restauracji już zmieniono lub niebawem zostanie przekształconych w bary kooperujące. Można w nich szybko i tanio zjeść ciepły posiłek przyrządzony w kooperującej z barem "kuchni-matce".
Kilka dni temu taki gastronomiczny kącik otwarto w PDT. "Matkuje" mu bar "EXTRA". Drugim podopiecznym "Extra" będzie bar w jaki niedługo przekształcona zostanie "Maleńka". Zlikwidowanie tej przystani chuligańskiej młodzieży Szczecina będzie drugim, chyba bardziej cennym zdarzeniem.
Inne bezalkoholowe "bistra" powstaną m.in. w ogromnym sklepie przy ul. 3 Maja, jednym z pomieszczeń sklepu spożywczego przy ul. Felczaka i w byłej lodziarni "Pycha" przy al. Wojska Polskiego vis a vis "Kosmosu".
„Kurier Szczeciński” z 13 października 1962 roku
W Szczecinie 10 tysięcy nowych telefonów
Telefon stał się obecnie artykułem pierwszej potrzeby. Niestety nasze skromne możliwości w dziedzinie produkcji odpowiednich urządzeń i kabli, przy ciągle narastającym zapotrzebowaniu na nowe telefony nie wystarczają na zaspokojenie wszystkich apetytów. Numerów telefonicznych jest za mało.
Szczecin dysponuje aktualnie 12 tysiącami numerów. Potrzeby wynoszą ok. 21 tysięcy numerów. W najbliższym czasie rozpocznie się budowa nowej centrali automatycznej na 4 tys. a docelowo na 8 tysięcy numerów. Jej uruchomienie przewidziano w 1964 roku. W 1963 roku zostanie zbudowana nowa centrala na Pomorzanach o 4 tys. numerów, a rozbudowana centrala na Pogodnie o dalsze 4 tys. numerów. W efekcie w bieżącej pięciolatce ilość abonentów telefonicznych w Szczecinie wzrośnie o 10 tysięcy. Trzeba się niestety liczyć, że do tego czasu wzrosną też potrzeby naszego miasta, nie mniej aktualne potrzeby zostaną w pewnym stopniu zaspokojone.
„Kurier Szczeciński” z 14 października 1962 roku
Nowa klinika ginekologiczno położnicza na Pomorzanach
wczoraj nastąpiło uroczyste otwarcie nowej kliniki ginekologiczno-położniczej na Pomorzanach. Przy współudziale przedstawicieli władz partyjnych i miejskich przecięcia wstęgi dokonał rektor PAM prof. dr Adam Krechowiecki.
Nowa klinika, której kierownikiem został docent dr Mikołaj Prochorowa, mieści się w 4-kondygnacyjnym budynku, specjalnie zaadaptowanym do tego celu. Wszystkie prace budowlane wykonało bardzo dobrze SPBM nr 1.
Klinika posiada trzy oddziały: ginekologiczny, położniczy i septyczny. Łącznie - 114 łóżek dla pacjentek i 43 dla noworodków.
Klinika przyjmie pierwszych pacjentów już dziś.
„Kurier Szczeciński” z 17 października 1962 roku