Gliptykos bawi i pomaga
Gryfino. Grupa Teatralna Gliptykos, działająca przy Gryfińskim Domu Kultury, przygotowała kolejną niespodziankę dla swoich sympatyków. W weekend (sobota 19 bm. – premiera i niedziela 20 bm. – występ popremierowy) zespół zaprezentuje kolejny autorski projekt. Tym razem będzie to przedstawienie pt. „GLIPTYKOS w Kosmosie, czyli… totalny odlot!”
Już z prologu widzowie dowiedzą się, że po rozszyfrowaniu przekazu z planety znajdującej się w układzie Alfa, Beta, Centauri, Fox, Delta 6, organizowana jest „narodowa misja”, której celem będzie stworzenie nowej cywilizacji, a szansą – zapanowanie nad połową Galaktyki, bowiem mieszkanki tej tajemniczej odległej planety zapraszają do siebie… płeć brzydką. Kompletowana jest więc męska załoga. To załoga wybrańców, ale i straceńców, bo z tej misji można nie wrócić. Uczestnicy wydarzenia zapowiadają, że „BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!”. Dodatkowym „smaczkiem” przedstawienia jest udział urlopowiczów i byłych aktorów zespołu w zbiorowej finałowej scenie, w której pojawią się także echa wcześniejszych spektakli Gliptykosa. W finale wystąpią 23 osoby: Kinga Andrusewicz, Irena Bis, Agata Cieciuch, Magdalena Gazdecka-Goślinowska, Katarzyna Kajrenius-Strzałkowska, Angelika Obitko, Katarzyna Pawlak, Anna Pawłowska-Durman, Maria Piznal, Jolanta Romanowska, Danuta Świderek, Joanna Ulaszewska, Jolanta Witowska, Barbara Żurowska, Rafał Ciszkiewicz, Rafał Guga, Zbigniew Hańczuk, Robert Jonasik, Dariusz Leonkiewicz, Rafał Mucha, Artur Smogór, Andrzej Suszek i Dariusz Uchto.
Gryfińska teatralna grupa łączy swoje występy z akcjami dobroczynnymi. Dochód z popremierowego przedstawienia przekazany zostanie na leczenie czteroletniego Antosia Świercza. Chłopiec urodził się jako skrajny wcześniak, z niewielką szansą na przeżycie. Ważył zaledwie 750 gramów. Jako noworodek przeszedł wiele operacji. W kwietniu 2020 r. u Antosia zdiagnozowano nowotwór złośliwy wątroby. Intensywne leczenie w Polsce (kilka operacji, chemioterapia) nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Rodzice chorego chłopca skontaktowali się z kliniką w Teksasie specjalizującą się w leczeniu tego rodzaju nowotworu, jaki zaatakował ich syna. Niestety, koszt zagranicznej terapii jest ogromny. Potrzebna jest pomoc. Leczenie Antosia Świercza można wesprzeć wpłacając datki na konto Fundacji „Serce dla Maluszka”: Bank Millennium S.A. 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142.
(akme)
„Fikcjon” w RCK
Kołobrzeg. W sobotę (19 listopada) o g. 18 Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza na prezentację filmu „Fikcjon” nakręconego przez młodzież z kołobrzeskich szkół. Twórcy realizujący życiowe pasje pod kierunkiem Adama Frankiewicza w pracowni multimediów RCK swoje dzieło – jak sami to określają – wyreżyserowali kolektywnie. Film inspirowany jest powieścią Marcela Prousta pt. „W poszukiwaniu straconego czasu” oraz historią Leonardy Kreütz. Wstęp wolny. Darmowe wejściówki do odebrania w kasie RCK.
(pw)
Posadź dąb ze swoją tabliczką
Pobierowo. Na „najsłynniejszej” ulicy Pobierowa, czyli Poznańskiej, odbędzie się w sobotę o godz. 11 sadzenie 50 dwumetrowych dębów szypułkowych. W akcji może wziąć udział każdy chętny, który będzie musiał wykopać w wyznaczonym miejscu dół, a następnie zasadzić sadzonkę, którą dostarczy spółka Wodociągi Rewal. Jak nam powiedziała prezes spółki Magdalena Balkowska-Nowak po posadzenie drzewek przed każdym z nich zawiśnie pamiątkowa tabliczka z z nazwiskiem osoby, który drzewo posadziła.
Dlaczego ul. Poznańska jest „najsłynniejsza”? Pisaliśmy o tym niedawno, że po zakończonej przebudowie ustawiono na niej kilkadziesiąt znaków drogowych oznaczających początek i koniec postoju.
(MK)