Co słychać ze szczecińską telewizją?
Przed dwoma laty grupa zapaleńców wspierana przez miejscowe władze przystąpiła w Szczecinie do budowy doświadczalnego ośrodka telewizyjnego. Obecnie ośrodek szczeciński jest już na tyle zorganizowany, że może rozpocząć nadawanie pełnometrażowych filmów. Oglądałoby je 300 zarejestrowanych posiadaczy telewizorów. Niestety, w decydującym momencie zabrakło opiekunów, którzy wsparliby finansowo ośrodek, aby można rozpocząć jego działalność programową. Pozostając bez jakiejkolwiek dotacji telewizyjny ośrodek doświadczalny nie jest w stanie płacić Centrali Wynajmu Filmów 2400 zł za wypożyczenie każdego filmu…
„Kurier Szczeciński” z 29 października 1957 r.
Proces producentów leku, który zabił 102 osoby
Dziś w sądzie cywilnym w Paryżu rozpoczyna się sensacyjny proces przeciw wynalazcy i fabrykantowi leku „Stolinon”, który w roku 1954 przez francuskie Ministerstwo Zdrowia dopuszczony został do sprzedaży jako rewelacyjny środek przeciw czyrakom.
Wkrótce okazało się, że na skutek użycia „Stolinonu” zmarły 102 osoby, a około 300 zostało sparaliżowanych…
„Kurier Szczeciński” z 29 października 1957 r.
Nocne… automaty
Od paru nocy w alei Jedności Narodowej dzieją się swoiste cuda z betonowymi lampami elektrycznymi oświetlającymi ulicę. Oto w jednakowych odstępach czasu lampy zapalają się i gasną – tak jakby wyłączały się i włączały automatycznie. Egipskie ciemności zalegające aleję trwają dostatecznie długo, aby przechodniom mogło się coś niecoś wydarzyć, a gdy lampy znów płoną – czasami może być już za późno, aby odrobić to, co się stało w ciemnościach…
„Kurier Szczeciński” z 29 października 1957 r.