Polskie adaptery stereofoniczne
Łódź PAP. Łódzkie Zakłady Radiowe przygotowują prawdziwą rewelację dla miłośników muzyki z płyt w postaci pierwszych polskich gramofonów stereofonicznych. Największym osiągnięciem grupy konstruktorów, pracujących pod kierunkiem inż. Jerzego Radwańskiego jest opracowanie i wykonanie prototypu urządzenia – składającego się z gramofonu, wzmacniacza i 2 kolumn głośnikowych – odtwarzającego pełną skalę trójwymiarowego dźwięku.
Wykonano już też pierwsze płyty stereofoniczne.
„Kurier Szczeciński” z 28 stycznia 1962 roku
Potrzebni kandydaci do MO
Jak nas poinformowano w Wojewódzkiej Komendzie Milicji Obywatelskiej, Komenda Ruchu Drogowego poszukuje kandydatów na milicjantów i inspektorów w służbie ruchu drogowego.
Na stanowisko milicjanta wymagane jest wykształcenie w zakresie 7 klas szkoły podstawowej, natomiast na inspektora wykształcenie średnie lub wyższe, odbycie służby wojskowej, dobra prezencja i opinia, a także wiek do 32 lat. Podania należy składać w Komendzie Wojewódzkiej MO, ul. Małopolska 15.
„Kurier Szczeciński” z 30 stycznia 1962 roku
100 dodatkowych „Moskwiczów” dla Szczecina
Informacja o mniejszej niż w roku ubiegłym ilości samochodów przeznaczonych do sprzedaży w szczecińskim „Motozbycie” okazała się wiadomością smutną dla większej ilości osób niż się tego spodziewaliśmy. W Wydziale Handlu WRN już leży blisko 500 podań osób starających się o przydział auta. 220 samochodów przydzielono Szczecinowi znaczyło, że nawet nie co drugi amator „czterech kółek” będzie mógł zrealizować w tym roku swoje marzenie.
Natomiast mamy i przyjemniejszą wiadomość z ostatniej chwili. Dodatkowo przyznano Szczecinowi 100 „Moskwiczy”, które nadchodzić będą w ciągu całego roku.
„Kurier Szczeciński” z 1 lutego 1962 roku
„Los Paraguayos” śpiewają dziś w Hali Sportowej
Dziś o godz. 19.30 w Hali Sportowej odbędzie się tylko jeden występ słynnego południowo-amerykańskiego kwartetu wokalnego „Los Paraguayos”. Program wypełnią tzw. rytmy południowe (m.in. popularne „Mexico”, „La Paloma”, „Malaguena”, „O’Cangaceiro”) i piosenki z repertuaru światowego (m.in. „Ave Maria” i „Dzieci Pireusu”).
„Kurier Szczeciński” z 1 lutego 1962 roku
Cytryny w drodze
Grypa sprawiła, że w styczniu wzmogło się zapotrzebowanie na takie artykuły spożywcze jak miód i cytryny. W tym miesiącu sprzedano tyle miodu ile w całym kwartale ub. roku.
Miodu raczej nie brakuje, gorzej jest z cytrynami, które zniknęły ze sklepów jak kamfora. Kupiliśmy już 25 ton z 96 jakie przydzielono woj. szczecińskiemu na I kwartał br. (w roku ubiegłym w sklepach znalazły się w tym okresie tylko 42 tony). Pomarańczy ma być 26 ton.
Około 3-4 lutego spodziewane są w Szczecinie dwa wagony (po 12 ton) cytryn i pomarańcz.
„Kurier Szczeciński” z 1 lutego 1962 roku