Delikatesowe SAM-y bez mank
Remanenty przeprowadzone ostatnio w sklepach samoobsługowych „Delikatesy” przy ul. Krzywoustego i al. Jedności Narodowej wykazały, że te placówki pracują ostatnio bez mank. Zawdzięczać to należy niewątpliwie lepszej organizacji pracy i zdobytym doświadczeniom. Kierownictwo placówki przy ul. Krzywoustego zdecydowało się na zmniejszenie personelu z 10 do 6 osób, co obniży koszty własne. Również w drugim SAM-ie stan załogi zostanie ograniczony.
„Kurier Szczeciński” z 11 lutego 1960 r.
Młodzież ZMS – na odpoczynek z granicę
6000 członków Związku Młodzieży Socjalistycznej wyjedzie w roku bieżącym na wycieczki za granicę (w zeszłym roku 1800 osób) w ramach wymiany bez dewizowej. Kierunek: do Związku Radzieckiego – 784 osoby, do NRD – 1025, do Czechosłowacji – 325, na Węgry – 800.
W tej chwili trwają dalsze pertraktacje o dodatkowe umowy na wyjazdy do Jugosławii, Bułgarii, Austrii, na Olimpiadę do Rzymu i na międzynarodowe obozy pracy do Francji i Anglii.
Wszystkie komitety wojewódzkie ZMS otrzymały już trasy wycieczek (przeważnie 14-dniowych) i odpowiednią ilość miejsc. Jadą najlepsi członkowie brygad produkcyjnych i aktywiści ZMS, którym niejednokrotnie połowę kosztów, pokrywa zakład pracy.
„Kurier Szczeciński” z 12 lutego 1960 r.
Rozszerza się współpraca uczelni Szczecina i NRD
Od trzech już z górą lat wyższe uczelnie Szczecina utrzymują stały kontakt z analogicznymi instytucjami za Odra. Dotychczasowa współpraca z uniwersytetami w Rostocku i Greifswaldzie rozszerzy się w tym roku jeszcze o Drezno.
Pierwszą oznaką zawiązywania się konkretnej współpracy Szczecin – Drezno jest zaproszenie do wygłoszenia cyklu wykładów na niemieckiej uczelni nadesłane do docenta Politechniki Szczecińskiej dr Stanisława Schwanna.
„Kurier Szczeciński” z 14 lutego 1960 r.