Środa 17 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Przedsiębiorcy pozytywnie o bonie turystycznym. „Powinien być kontynuowany”

Data publikacji: 2022-06-30 17:18
Ostatnia aktualizacja: 2022-06-30 22:53
Przedsiębiorcy pozytywnie o bonie turystycznym. „Powinien być kontynuowany”
Wsparcie w postaci bonu turystycznego w przyszłości byłoby cenne zarówno dla gastronomii, hoteli, jak i organizatorów wypoczynku. Fot. Artur BAKAJ  

To ostatni sezon, gdy rodziny mogą wykorzystywać bon turystyczny wprowadzony w czasie pandemii COVID-19. W opinii Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie, należy rozpatrzyć, czy podobne rozwiązanie nie powinno funkcjonować w przyszłych latach.

- Branża turystyczna ocenia bon jednoznacznie pozytywnie - mówi Hanna Mojsiuk, prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. - To rodzaj benefitu, programu socjalnego, którego funkcjonalność jest skierowana do konkretnego sektora gospodarki, jesteśmy w stanie ocenić jego efektywność oraz to, czy angażuje on społeczeństwo oraz gospodarkę. Ta ocena jest bardzo pozytywna.

Hanna Mojsiuk wzięła udział w debacie z udziałem ekspertów branży turystycznej oraz wiceministra sportu i turystyki Andrzeja Gut-Mostowego. Tematem była przyszłość bonu turystycznego w Polsce.

- Był on realnym wsparciem dla polskich rodzin i jednocześnie motywacją do tego, by wspierać polską turystykę - podkreśla prezes PIG. - Nie zaryzykowałabym brawurowej tezy, że to on powodował, że Polacy wyjeżdżali na wakacje, ale jednocześnie uważam, że dla wielu był czynnikiem,

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 57% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 30-06-2022

 

(ek)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dusza
2022-07-01 12:53:44
"Połowa sprzedała bony za flaszkę bo to bardziej im potrzebne niż wakacje". Sprzedała temu co chciał kupić i skorzystać z bonu. To tak samo jak z "ratowaniem świata", tzw, sprzedaż certyfikatów CO2. W "demokracji liberalnej" wszystko (nawet g..o) można sprzedać jeśli znajdzie się kupiec. Susza wysuszyła logiczne myślenie?
Susza
2022-06-30 22:32:13
Połowa sprzedała bony za flaszkę bo to bardziej im potrzebne niż wakacje

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA