Tylko do 15 lipca trwa nabór chętnych na członków Komitetu Rewitalizacji. - Stanowić będzie forum współpracy i dialogu interesariuszy rewitalizacji z Miastem w sprawach dotyczących przygotowania, prowadzenia i oceny rewitalizacji - informuje Sylwia Cyza-Słomska z Centrum Informacji Miasta. – Będzie pełnił również funkcję opiniodawczo-doradczą prezydenta.
Zakres działania Komitetu Rewitalizacji obejmuje m.in.: dostarczanie opinii i stanowisk dotyczących m.in. przebiegu procesu rewitalizacji oraz dokumentów z tym związanych, a także prowadzenie dialogu między interesariuszami rewitalizacji na temat planowanych rozwiązań, sposobu ich realizacji oraz ewaluacji rewitalizacji.
Komitet wypracowuje stanowisko na posiedzeniach w zakresie rewitalizacji: opiniuje projekty uchwał dotyczące gminnego programu rewitalizacji; opiniuje projekty uchwał, których przedmiot ma wpływ na przebieg procesu rewitalizacji; opiniuje i rekomenduje przedsięwzięcia rewitalizacyjne; opiniuje ocenę aktualności i stopnia realizacji gminnego programu rewitalizacji.
Skład Komitetu powinien liczyć nie więcej niż 27 członków, w tym od jednego do dwóch przedstawicieli Rady Miasta Szczecin, jeden przedstawiciel Rady Seniorów Miasta Szczecin, jeden przedstawiciel Młodzieżowej Rady Miasta, od jednego do trzech przedstawicieli Urzędu Miasta i/lub jednostek organizacyjnych Miasta Szczecin – przedstawiciele zostaną wskazani przez te organy.
- Szukamy: od jednego do trzech przedstawicieli podmiotów prowadzących lub zamierzających prowadzić na obszarze gminy działalność gospodarczą, po jednym z przedstawicieli z następujących środowisk: naukowo-oświatowych, kultury i sztuki, ekologicznych i zabytkoznawczych, od jednego do trzech przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na obszarze rewitalizacji Miasta Szczecin, od jednego do trzech przedstawicieli wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni mieszkaniowej i towarzystwa budownictwa społecznego, jednego przedstawiciela podmiotów, realizujących na obszarze rewitalizacji uprawnienia Skarbu Państwa, od trzech do sześciu mieszkańców Szczecina, z terenów objętych obszarem rewitalizacji innych niż wymienieni wyżej i niereprezentujących jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta Szczecin - informuje Sylwia Cyza-Słomska.
Uczestnictwo w Komitecie Rewitalizacji ma charakter społeczny, nieodpłatny. Kandydaci zobowiązani będą m.in. do dostarczenia listy poparcia odpowiedniej dla konkretnej grupy, którą chcą reprezentować.
Wypełnione formularze wraz z załącznikami należy składać w formie: skanu podpisanych dokumentów za pośrednictwem poczty elektronicznej, wysyłając na adres: br@um.szczecin.pl; w formie papierowej w siedzibie Urzędu Miasta Szczecin przy pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin w Biurze Rewitalizacji pok. 246 II p. lub wysyłając na adres: Biuro Rewitalizacji, pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin; bezpośrednio do sekretariatu Biura Rewitalizacji pok. 246 II p., pl. Armii Krajowej. Na kopercie należy umieścić adnotację – Nabór do Komitetu Rewitalizacji. (K)