Niedziela, 27 kwietnia 2025 r. 
REKLAMA

Dodatek mieszkaniowy dla służb mundurowych

Data publikacji: 27 kwietnia 2025 r. 11:44
Ostatnia aktualizacja: 27 kwietnia 2025 r. 12:11
Dodatek mieszkaniowy dla służb mundurowych
Nowa forma świadczenia ma przysługiwać funkcjonariuszom, którzy już pełnią służbę stałą, jak i tym, którzy dopiero się do niej przygotowują. Fot. Dariusz GORAJSKI  

Od 1 lipca służby mundurowe podległe resortowi Spraw Wewnętrznych i Administracji mają otrzymać dodatek mieszkaniowy. Ma on wynosić – zależnie od miejsca pełnienia służby – od 900 do 1800 zł. Świadczenie ma być zwolnione z podatku, a do wyboru ma być jeden z czterech wariantów wsparcia, w zależności od zasobów posiadanych przez daną jednostkę policji czy straży pożarnej.

Planowane zmiany w ustawie zakładają, że funkcjonariusze będą mogli skorzystać ze świadczenia mieszkaniowego, przydziału lokalu mieszkalnego, przydziału kwatery tymczasowej lub miejsca w internacie.

O zasadach nowego świadczenia oraz aktualnym stanie kadrowym zachodniopomorskiej policji mówili podczas briefingu prasowego wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski oraz pełniący obowiązki I zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Robert Sielski.

– To wyjątkowe wsparcie rządowe, dla osób, które strzegą bezpieczeństwa nas wszystkich – mówił Adam Rudawski, wojewoda zachodniopomorski. – Reforma ma objąć Policję, ale także Straż Graniczną, państwową Straż Pożarną oraz Służbę Ochrony Państwa.

Nowa forma świadczenia ma przysługiwać funkcjonariuszom, którzy już pełnią służbę stałą, jak i tym, którzy dopiero się do niej przygotowują.

– Wszyscy, z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji na czele, zdajemy sobie sprawę z tego jak ważną rolę odgrywają policjanci, strażacy, strażnicy graniczni oraz pracownicy i funkcjonariusze SOP – mówił Adam Rudawski. – Każdego dnia stoją na straży naszego bezpieczeństwa we wsiach, w miastach oraz na granicach. Często zmieniają miejsce służby i muszą szukać mieszkań dla siebie i swojej rodziny. Nie mam wątpliwości, że dodatek mieszkaniowy ułatwi im pełnienie służby, zmotywuje w trakcie jej pełnienia, a także zachęci młode osoby do wstąpienia w szeregi policji, ale także straży pożarnej, straży granicznej czy SOP.

Gospodarz spotkania insp. Robert Sielski omówił zasady postępowania kwalifikacyjnego, a w szczególności nowe elementy testu sprawności fizycznej. Przypomniał, że od kilku miesięcy aplikujący do wstąpienia do policji mogą składać dokumenty przez ePUAP.gov.pl.

– W tym roku mamy więcej złożonych podań o przyjęcie do naszej formacji, niż w analogicznym czasie ubiegłego roku. Wprowadzenie wsparcia z pewnością przyczyni się do jeszcze większego zainteresowania pracą w służbach mundurowych – powiedział.

(CK)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Kadrowy
2025-04-27 16:53:58
Ano taka,że przy tych zarobkach w Policji za chwilę nie byłoby komu twojej Dudy chronić... Stąd dodatek żeby mogli wynająć pokój w miejscu zatrudnienia, bo na więcej nie wystarczy...Tyle....
Kadrowy
2025-04-27 16:20:33
To raczej tylko polityczny odgrzewany i stary jak świat"temat" kotlet.Ta forma rekompensaty tzw."mieszkaniówka" funkcjonuje od lat.Każdy funkcjonariusz za brak mieszkania otrzymywał rekompensatę na siebie i wspólnych osób z nim zamieszkujących.Jaka to więc nowość-?
Belfer
2025-04-27 15:43:18
A co z obiecanymi dodatkami dla nauczycieli? Już towarzysz Lenin stwierdził że państwo policyjne to takie w którym policjant zarabia więcej od nauczyciela
?
2025-04-27 15:21:17
I co ? Znowu wrócili ci "lepsi" ,którym się należy więcej i zostali ci "szarzy" którym należy się tylko praca i od czasu do czasu jakiś ochłap z "pańskiego stołu " ,żeby zamknąć i gęby......

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA