Niedziela, 04 sierpnia 2024 r.

Piłka nożna. Błękitni wyeliminowali Termalikę ! (galeria)

Data publikacji: 29 lipca 2015 r. 14:30
Ostatnia aktualizacja: 30 lipca 2015 r. 10:43

PIŁKARZE Błękitnych Stargard nie przestają zadziwiać. W środę wyeliminowali z rozgrywek o Puchar Polski Termalikę Nieciecza. W 1/16 finału zmierzą się z kolejnym z beniaminków ekstraklasy, Zagłębiem Lubin.

Błękitni byli rewelacją poprzednich rozgrywek. Dotarli aż do półfinału, a w nim przegrali dopiero po dogrywce z późniejszym mistrzem Polski Lechem Poznań.

Na stronie 24kurier.pl na bieżąco informowaliśmy o wydarzeniach na boisku w Stargardzie.

Błękitni - Termalica 2:1 (0:1) 0:1 Chomiuk (17), 1:1 Wiśniewski (22), 2:1 Fadecki (34).

- Skład Błękitnych: Ufnal - Baranowski, Liśkiewicz, Pustelnik, Wawszczyk - Siwek, Flis - Fadecki (83, Więcek), Wiśniewski (69, Wojtasiak), Gutowski - Magnuski (62, Gajda).

- w składzie Błękitnych Ariel Wawszczyk, który cały okres przygotowawczy spędził w Cracovii. Jego transfer zablokował prezes klubu Zbigniew Niemiec żądając zbyt wygórowanej kwoty.

- na trybunach prawie komplet.

- 15 min. Patryk Baranowski otrzymał żółtą kartkę. Oba zespoły miały po jednej dobrej okazji. Strzał Babiarza z rzutu wolnego obronił Ufnal, a z drugiej strony po podaniu Gutowskiego uderzenie Fadeckiego sparował bramkarz drużyny gości.

- 17 min. Goście obejmują prowadzenie. Chomiuk po podaniu Babiarza strzelił nie do obrony. Akcję poprzedziła znakomita sytuacja dla miejscowych. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Wojtasiak.

- 22 min. Wiśniewski ładnym uderzeniem pod poprzeczkę sfinalizował indywidualną akcję Fadeckiego. Jest wyrównanie.

- 30 min. Pół godziny gry za nami. Kibice w Stargardzie oglądają dobry, prowadzony w wysokim tempie mecz. Lekką przewagę mają gospodarze, są częściej przy piłce, stwarzają więcej sytuacji.

- 34 min. Błękitni wychodzą na prowadzenie. Fadecki jeszcze raz potwierdził, że świetnie egzekwuje rzuty wolne. Płaskim strzałem zdobył dla miejscowym drugiego gola.

- 45 min. Błękitni do przerwy prowadzą 2:1 i pokazują te wszystkie walory, z których znani byli z ubiegłorocznych rozgrywek. Podopieczni trenera Kapuścińskiego grają futbol otwarty, bezkompromisowy, nastawiony na ofensywę. Gospodarze umieli podnieść się po straconej bramce, która padła po serii ataków na bramkę gości.

- 57 min. Ariel Wawszczyk ukarany żółtą kartką.

- 62 min. Pierwsza zmiana w Błękitnych. Za Michała Magnuskiego wszedł 37 - letni Robert Gajda. Mecz w II połowie jest gorszy, akcje są rwane, przerywane licznymi faulami, Termalica gra z większą determinacją, ale na boisku coraz częściej panuje chaos.

- 69 min. Druga zmiana w drużynie Błękitnych. Piotr Wojtasiak za Radosława Wiśniewskiego.

- 71 min. Żółta kartka dla Mateusza Kupczaka z Termaliki.

- 73 min. Żółta kartka dla Adriana Chomiuka z Termaliki.

- 75 min. Żółta kartka dla Bartłomieja Babiarza z Termaliki. Goście próbują zdominować II - ligowca, ale brakuje im pomysłu, w ich szeregi wkrada się coraz większa frustracja, nerwowość. Miejscowi mieli jedną znakomitą okazję, ale Gajda zbyt długo zwlekał ze strzałem.

- 83 min. Ostatnia zmiana w drużynie Błękitnych. Maciej Więcek za Wojciecha Fadeckiego.

- 90 min. Koniec meczu. Błękitni sprawili kolejną wielką niespodziankę. Wyeliminowali drużynę z ekstraklasy i w kolejnej rundzie podejmować będą kolejnego beniaminka z najwyższej klasy rozgrywkowej - Zagłębie Lubin.