Czwartek, 18 lipca 2024 r. 
REKLAMA

W bibliotece przy pl. Matki Teresy z Kalkuty. Japonia jako inna planeta

Data publikacji: 24 marca 2022 r. 22:33
Ostatnia aktualizacja: 24 marca 2022 r. 22:33
W bibliotece przy pl. Matki Teresy z Kalkuty. Japonia jako inna planeta
 

W piątek o g. 18 w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy pl. Matki Teresy z Kalkuty w Szczecinie dostaniemy solidną dawkę informacji o współczesnej Japonii. Opowie o niej Piotr Milewski, autor książki "Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji". 

Jak nietypowo zwiedzać Tokio? Czy mieszkańcy Europy lub Stanów Zjednoczonych mogą zostać zaakceptowani jako obywatele Wysp Japońskich? W jaki sposób dostosować się do norm korporacyjnych, obowiązujących w firmach japońskich? W rozmowie z Arturem Niewczasem pisarz opowie o swych wrażeniach z pobytu w Japonii oraz opiniach na temat współczesnego społeczeństwa japońskiego.

A o "Planecie K." wydawca pisał tak: „Zabawny, a jednocześnie przejmujący opis pięciu lat pracy w japońskiej korporacji. Trzydziestoletni bohater rozpoczyna pracę w przedsiębiorstwie K. Okazuje się, że jest jedynym obcokrajowcem w sześciusetosobowym zespole. Niekiedy czuje się, jakby wylądował na obcej planecie – Planecie K. Przywdziewa obowiązkowy strój roboczy, przesiaduje długie godziny w biurze, uczestniczy w niekończących się naradach, prowadzi negocjacje z kontrahentami, wyjeżdża na wycieczki pracownicze i w delegacje. Wieczory spędza z kolegami z pracy, a weekendy… z Prezesem".

Piotr Milewski urodził się w 1975 roku w Chełmie. Dziewięć lat spędził w Japonii. Autor książek "Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej" (2014) i "Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia" (2015). Trzykrotny laureat Nagrody Magellana Magazynu Literackiego „Książki”.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA