Poniedziałek, 27 maja 2024 r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Japoński skrzydłowy w Świcie

Data publikacji: 11 marca 2020 r. 12:50
Ostatnia aktualizacja: 01 maja 2023 r. 20:23
Piłka nożna. Japoński skrzydłowy w Świcie
 

Mimo że okienko transferowe dla III-ligowego Świtu Skolwin zamknęło się w ubiegły piątek to działacze z północnego Szczecina postarali się o pozyskanie jeszcze jednego zawodnika i to bardzo interesującego, z którym wiążą duże nadzieje.

O pozyskaniu 25-letniego japońskiego skrzydłowego Shumy Naganatsu, pisaliśmy już na naszych łamach 5 marca, ale ostatnie formalności uprawniające go do gry, sfinalizowane zostały dopiero w tym tygodniu. Jest to piłkarz który od kilkunastu dni trenuje pod okiem trenera Andrzeja Tychowskiego.

Zawodnik ostatnio reprezentował barwy I-ligowca z Łotwy FK Tukums 2000, dla którego w 18 meczach zdobył 16 goli, a jego zespół zdominował rozgrywki i pewnie awansował do tamtejszej ekstraklasy.

Mimo niezłych statystyk, klub z Łotwy, po tym jak jego trenerem na początku roku został znamy w Polsce szkoleniowiec Marek Zub, nie zdecydował się przedłużyć z zawodnikiem wygasającego kontraktu. Skorzystali z tego działacze ze Skolwina, którzy po kilkudniowych testach zdecydowali się na transfer Japończyka.

Shuma to pierwszy w historii piłkarz rodem z Azji, który będzie reprezentował barwy Świtu. W naszej kadrze nie ma żadnego obcokrajowca, dlatego trener szczecińskiego klubu będzie miał swobodę względem obowiązujących przepisów (przypominamy: w III lidze może grać maksymalnie jeden zawodnik spoza Unii Europejskiej) przy komponowaniu składu.

- Mamy nadzieję, że sympatyczny Japończyk swoją grą dostarczy kibicom wielu pozytywnych wrażeń, a także po cichu liczymy, że będzie swoistym odkryciem rozgrywek, bo ma ku temu ogromny potencjał - tak dyrektor sportowy Świtu Szymon Kufel podsumował transfer zawodnika z Kraju Wschodzącego Słońca.

Świt w sobotę wybiera się do wielkopolskiego Kleczewa, w którym w drugiej wiosennej serii gier III ligi zmierzy się z miejscowym Sokołem. Wiele wskazuje na to, że Naganatsu zadebiutuje właśnie w tym spotkaniu. ©℗ (mij)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA