czwartek, 27 lutego 2020.
Strona główna > Sport > Jiu-Jitsu. Worek medali polskich „parterowców”

Jiu-Jitsu. Worek medali polskich „parterowców”

Jiu-Jitsu. Worek medali polskich „parterowców”
Data publikacji: 2015-10-09 10:50
Ostatnia aktualizacja: 2015-10-09 11:00
Wywietleń: 3261 27187

Dwadzieścia medali wywalczyli polscy zawodnicy na German Open Jiu-Jitsu Ne Waza w Gelsenkirchen. Pięć spośród tego imponującego worka medali zdobyli reprezentanci szczecińskich klubów trenujących brazylijskie jiu jits: trzy grapplerzy z Berserkers Team Szczecin, a dwa zawodnicy Koch Team Szczecin. 

Dzięki zwycięstwom na turnieju można było uzbierać punkty do klasyfikacji generalnej. Dzięki niej można dostać zaproszenie na prestiżowe World Sport Combat Games. Jeżeli chodzi o szczecińskich berserkerów, to Piotr Bagiński i Patryk Bobrel wywalczyli srebrne medale, a Tomasz Mucha - brąz. 

- Wiadomo, że wolałbym wywalczyć złoto. Jestem po kontuzji łokcia i był to dla mnie start, w którym mogłem sprawdzić jak funkcjonuje ręka - mówi „Kurierowi” trener Piotr Bagiński - Nasz wynik jest ok. Mogło być lepiej, ale T. Mucha złamał palec, a P. Bobrel naciągnął wiązadła i nie chcieliśmy, żeby ryzykował poważniejszą kontuzję walcząc w finale. Szykujemy się teraz na bardziej prestiżowe Mistrzostwa Świata w Tajlandii, które odbędą się pod koniec listopada.

Reprezentanci Koch Team Szczecin wywalczyli dwa medale. Aleksandra Zabielska zdobyła srebro, a Oskar Szczepaniak brąz. Ze świetnej strony pokazał się także młody Alex Koch, posiadacz purpurowego pasa, który walczył w seniorach i otrzymał nagrodę za najszybsze poddanie turnieju. Do skończenia przeciwnika z Niemiec balachą potrzebował jedynie 12 sekund.

- Jestem bardzo zadowolony ze startu swoich zawodników. Aleksandrze udało się wygrać z zawodniczką z Belgii, która pokonała ją podczas mistrzostw świata w Atenach. Zrewanżowała się więc za tamtą walkę - mówi „Kurierowi” Jarosław Koch, trener Koch Team Szczecin - Cała reprezentacja wypadła dobrze - dodaje. ©

Bartosz TURLEJSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz decyzję radnych o wydzierżawieniu gruntu kościołowi na osiedlu „Nad Rudzianką”?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie