środa, 21 października 2020.
Strona główna > Sport > Jiu-Jitsu. Worek medali polskich „parterowców”

Jiu-Jitsu. Worek medali polskich „parterowców”

Jiu-Jitsu. Worek medali polskich „parterowców”
Data publikacji: 2015-10-09 10:50
Ostatnia aktualizacja: 2015-10-09 11:00
Wywietleń: 3736 27187

Dwadzieścia medali wywalczyli polscy zawodnicy na German Open Jiu-Jitsu Ne Waza w Gelsenkirchen. Pięć spośród tego imponującego worka medali zdobyli reprezentanci szczecińskich klubów trenujących brazylijskie jiu jits: trzy grapplerzy z Berserkers Team Szczecin, a dwa zawodnicy Koch Team Szczecin. 

Dzięki zwycięstwom na turnieju można było uzbierać punkty do klasyfikacji generalnej. Dzięki niej można dostać zaproszenie na prestiżowe World Sport Combat Games. Jeżeli chodzi o szczecińskich berserkerów, to Piotr Bagiński i Patryk Bobrel wywalczyli srebrne medale, a Tomasz Mucha - brąz. 

- Wiadomo, że wolałbym wywalczyć złoto. Jestem po kontuzji łokcia i był to dla mnie start, w którym mogłem sprawdzić jak funkcjonuje ręka - mówi „Kurierowi” trener Piotr Bagiński - Nasz wynik jest ok. Mogło być lepiej, ale T. Mucha złamał palec, a P. Bobrel naciągnął wiązadła i nie chcieliśmy, żeby ryzykował poważniejszą kontuzję walcząc w finale. Szykujemy się teraz na bardziej prestiżowe Mistrzostwa Świata w Tajlandii, które odbędą się pod koniec listopada.

Reprezentanci Koch Team Szczecin wywalczyli dwa medale. Aleksandra Zabielska zdobyła srebro, a Oskar Szczepaniak brąz. Ze świetnej strony pokazał się także młody Alex Koch, posiadacz purpurowego pasa, który walczył w seniorach i otrzymał nagrodę za najszybsze poddanie turnieju. Do skończenia przeciwnika z Niemiec balachą potrzebował jedynie 12 sekund.

- Jestem bardzo zadowolony ze startu swoich zawodników. Aleksandrze udało się wygrać z zawodniczką z Belgii, która pokonała ją podczas mistrzostw świata w Atenach. Zrewanżowała się więc za tamtą walkę - mówi „Kurierowi” Jarosław Koch, trener Koch Team Szczecin - Cała reprezentacja wypadła dobrze - dodaje. ©

Bartosz TURLEJSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie