Gdzie pojechały motocykle?
Jak się dowiadujemy, ze źródeł dobrze poinformowanych, do Szczecina miał nadejść z Świdnika transport 60 motocykli WSK-125. Motocykle załadowano w miejscu nadania do trzech wagonów. Do Szczecina natomiast dotarły tylko dwa zawierające 36 sztuk. Znudzone podróżą pozostałe 24 motocykle wysiadły na którejś ze stacji i jadą na własnych oponach do naszego miasta. Co się stało z wagonem – nie wiadomo.
„Kurier Szczeciński” z 30 sierpnia 1958 r.
Wiązanki kwiatów i upominki dla naszych żołnierzy
Za dwa tygodnie witać będziemy w Szczecinie oddziały wojskowe wracające z ćwiczeń letnich. Witać je będziemy serdecznie wiązankami kwiatów. Jak co roku społeczeństwo naszego miasta przygotowuje podarki i upominki dla żołnierzy. Fundują je zakłady pracy i organizacje społeczne. Przygotowują je również komitety blokowe. nie chodzi o to, by upominki zakupione z dobrowolnych datków zbieranych przez komitety blokowe były drogie. Chodzi raczej o to, by było ich jak najwięcej. Mogą to być małe, ale trwałe podarki, praktyczne przedmioty jak aparaty do golenia, papierośnice. Upominki można składać w Zarządzie LPŻ, ul. św. Wojciecha.
„Kurier Szczeciński” z 4 września 1958 r.
Ograniczenia w sprzedaży wódki
Prezydium MRN w Szczecinie zamierza wnieść na najbliższym posiedzeniu plenarnym rady o dalsze ograniczenia w sprzedaży wódki i wyszynku napojów alkoholowych na terenie miasta.
Projekt uchwały przewiduje zakaz podawania i sprzedaży napojów alkoholowych (powyżej 18 proc.) we wszystkich punktach detalicznych i gastronomicznych w każdą sobotę oraz w dniach wypłat wynagrodzeń, tj. 1, 15 i 30 lub 31 od godz. 12. Ponadto na terenie DRN Dąbie dodatkowo w dniach 10 i 25 każdego miesiąca od godz. 12. Uchwała zakazuje również sprzedaży napojów alkoholowych (powyżej 4,5 proc.) osobom do lat 18.
W celu ukrócenia pokątnego handlu wódką uchwała zezwala w dni objęte zakazem na kieliszkową sprzedaż likierów i wódki w kilku kawiarniach i restauracjach.
„Kurier Szczeciński” z 4 września 1958 r.