Jesienno-zimowe targi w miastach powiatowych
Celem zaopatrzenia ludności wiejskiej na zimę w bogaty asortyment artykułów włókienniczo-odzieżowych i skórzano-galanteryjnych WZGS podjął cenną inicjatywę organizowania w miastach powiatowych targów jesienno-zimowych.
Pierwsze targi odbędą się w Stargardzie. (…) Co będzie można na nich kupić?
Mnóstwo ubrań i tkanin wełnianych, zwłaszcza tzw. płaszczówek męskich i damskich we wszystkich kolorach i deseniach. Poza tym ciepłe materiały sukienne, flanele, białe płótna pościelowe, koperty na kołdry, wsypa i wsypki. Olbrzymi jest wybór ciepłej bielizny, płaszczy i kurtek zimowych na watolinie (męskich i damskich), obuwia zimowego, butów gumowych. (…)
Po targach w Stargardzie organizowane będą targi w Łobzie, Choszcznie i innych miastach.
„Kurier Szczeciński” z dnia 21 września 1954 r.
„Malbork” spłynął na wodę
Wczoraj w Stoczni Szczecińskiej spłynął na wodę kadłub statku „Malbork”, wykonany na zamówienie Polskiej Żeglugi Morskiej.
Budowniczym statku „Malbork” jest Andrzej Jarończyk, który w Szczecinie woduje już czwarty „swój” statek.
– Czas budowy „Malborka” na pochylni nie przekroczył 8 miesięcy – mówił z wysokiej trybuny sięgającej dziobu statku dyrektor Stoczni Jędza. – Ilość wykonanych prac przed wodowaniem jest rekordowa. Koszty zaś obniżyliśmy prawie trzykrotnie. Jest to zasługa załogi kadłubowni, która poczyniła poważne postępy w pracy, wprowadzając wiele nowych usprawnień do produkcji. (…)
Strzeliła butelka szampana rozbita na dziobie rudowęglowca. Zwolniono ostatnie stopery. Przy dźwiękach hymnu narodowego i w salucie syren „Malbork” zjechał na wodę. (…)
„Kurier Szczeciński” z dnia 29 września 1954 r.
W co zaopatrzy nas „Arged”?
Co roku, z nadejściem jesieni gospodynie uzupełniają swoje gospodarskie sprzęty, a o to, by ich nie zabrakło, zabiega Centrala Handlu Artykułami Gospodarstwa Domowego „Arged”.
W obecnym kwartale specjalnych nowości nie będzie, jednak w sprzedaży ukaże się większa ilość garnków kamionkowych różnego rodzaju i wielkości, aż do 30-litrowych oraz rozprowadzonych zostanie po sklepach około 20 000 słoików „Wecka”.
Wiadomo, że jak jesień to i błoto. Dlatego w najbliższych dniach będzie można kupić miękkie wycieraczki druciane, praktyczniejsze od dotychczasowych sznurowych, gumowych czy drewnianych. Oprócz tego w detalicznej sprzedaży będą nierdzewne noże i widelce, elektryczne maszynki, patelnie, czajniki i garnki importowane z NRD. Zwiększy się również zaopatrzenie naszego rynku w radioodbiorniki. Oprócz sprzedawanych dotychczas „Pionierów” czy „Mazurów” nadejdzie w tym kwartale pierwsza partia nowych 6-lampowych radioodbiorników „Syrena” w cenie 1720 i 1600 zł. (…)
„Kurier Szczeciński” z dnia 12 października 1954 r.