Autor „Diany” na ślubnym kobiercu
PARYŻ PAP. W dniu wczorajszym odbył się w Paryżu ślub słynnego piosenkarza kanadyjskiego, 21-letniego Paula Anki z 20-letnią modelką, Ane de Zagheb.
Paul Anka, który zdobył sławę w 1957 roku piosenką „Diana”, poznał wybrankę 18 miesięcy temu na pokazie mody w Nowym Jorku.
„Kurier Szczeciński” z 17 lutego 1963 roku
FWP wyjaśnia
WARSZAWA PAP. W związku z długotrwałymi mrozami i trudnościami opałowymi Dyrekcja Funduszu Wczasów Pracowniczych zmuszona była ograniczyć sprzedaż skierowań na wczasy na miesiąc luty i marzec br. do wielu domów wczasowych.
Większość skierowań na wczasy w lutym i marcu otrzymywać będą pracownicy tych zakładów, które ze względu na trudności opałowe ograniczyły produkcję i udzieliły swym pracownikom urlopów.
„Kurier Szczeciński” z 17 lutego 1963 roku
Srebrny medal na olimpiadzie konserw
Ostatnio w Brukseli została zorganizowana Międzynarodowa Olimpiada Konserw Spożywczych. Na imprezie tej srebrny medal przypadł Polsce za wystawiony przez Centralę Handlu Zagranicznego „Rolimpex” niskosłodzony sok z czarnych porzeczek. Sok ten bogaty w witaminę C., produkują zakłady przetwórstwa „Las” w Cieszynie.
„Kurier Szczeciński” z 18 lutego 1963 roku
Nie deptać trawników!
Do tabliczek z napisem „nie deptać trawników” większość mieszkańców Szczecina zdążyła się już przyzwyczaić i to na ogół z dobrym skutkiem. Szczecińska zieleń to jedna z najpiękniejszych ozdób naszego miasta.
Kiedy jednak przyjdzie zima, szczecinianie zapominają zupełnie o skwerach i trawnikach ukrytych pod warstwą śniegu. Każdy chodzi najwygodniejszą i najkrótszą drogą nie zwracając uwagi na skwer i trawnik. Wystarczy spojrzeć na Bramę Portową, plac Przyjaźni Polsko-Radzieckiej i szereg innych skwerów w centrum miasta, aby przekonać się o „wygodnictwie” przechodniów.
Obecnie, ścieżki wydeptane przez środek trawników nie rażą zbytnio – gdyż są mniej widoczne, gdy jednak zniknie śnieg i przyjdzie wiosna, jakże żałośnie będą wyglądać „łysiny” w pięknych szczecińskich zieleńcach. Warto pomyśleć o tym i zastanowić się przed wejściem na skrytą pod śniegiem – tak piękną w lecie trawę.
„Kurier Szczeciński” z 18 lutego 1963 roku
Mocne trunki zdobywają dewizy
Rok ubiegły był rekordowy w sprzedaży zagranicznym odbiorcom polskich napojów alkoholowych. Wywóz wódek osiągnął prawie 1,2 miliona lirów. Na konkursie w Lublanie „Wyborowa” i inne rodzaje naszych mocnych trunków zyskały sobie w oczach (raczej na podniebieniach) międzynarodowej komisji wysokie uznanie. Zdobyliśmy bowiem 4 złote i 6 srebrnych medali.
„Kurier Szczeciński” z 18 lutego 1963 roku