Ogłoszenie aktu oskarżenia przeciwko Eichmannowi
Jak informują agencje zachodnie, w Izraelu ogłoszony został akt oskarżenia przeciwko byłemu SS-manowi Eichmannowi.
Jednocześnie podano do wiadomości, że parlament Izraela uchwalił ustawę przywracającą karę śmierci przez powieszenie za zbrodnie wojenne.
Agencja UPI donosi natomiast z Jerozolimy, powołując się na „źródła miarodajne”, że proces zbrodniarza hitlerowskiego Adolfa Eichmanna został przełożony z połowy marca do 10 kwietnia.
„Kurier Szczeciński” z 16 lutego 1961 r.
Reprezentacja łyżwiarzy USA znalazła śmierć w katastrofie lotniczej
W katastrofie lotniczej, która miała miejsce wczoraj pod Brukselą, zginęło 17 reprezentantów USA, udających się do Pragi na mistrzostwa świata w jeździe figurowej na lodzie.
„Kurier Szczeciński” z 17 lutego 1961 r.
Wódy jak lodu!
Kameralna, Turzynianka, Bagatela, Wiarus, Staropolanka plus Delikatesy oraz wzorcowy sklep Wedla – razem siedem tak zwanych punktów handlowych, w których można kupić wódkę lub zalać robaka na miejscu…
Siedem punktów na jednej, bynajmniej nie najdłuższej ulicy szczecińskiej imienia Bolesława Krzywoustego, to trzeba przyznać niemało. A najdziwniejsze, że dzieje się to w dobie ostrej walki z alkoholizmem, o której dużo się pisze, jeszcze więcej mówi i niewątpliwie coś niecoś robi.
„Kurier Szczeciński” z 17 lutego 1961 r.
Dwa wozy rozbite – kierowcy w szpitalu
Wczoraj w Zdrojach na ulicy Batalionów Chłopskich wydarzyła się katastrofa, w wyniku której dwie osoby zostały przywiezione do szpitala na Unii Lubelskiej.
O godzinie jedenastej wpadły na siebie dwie podążające z przeciwnych kierunków wywrotki samochodowe typu „Star” należące do Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych.
„Kurier Szczeciński” z 18 lutego 1961 r.
Na budowę szkół i „Dar Szczecina”
Uczniowie klasy III A ze szkoły podstawowej nr 34 w Szczecinie, uzyskali za zebrane butelki i makulaturę sumę 470 złotych. Pieniądze te dzieci przekazały na społeczny Fundusz Budowy Szkół.
Klasa II B ze szkoły podstawowej nr 58 wpłaciła na „Dar Szczecina” 84,40 zł.
„Kurier Szczeciński” z 19 lutego 1961 r.
Szczeciński żuraw – gigant wzbudził zainteresowanie za granicą
Żuraw ZB-120 zdobywa praktykę przy budowie okrętów.
Dotychczas w Europie tylko Związek Radziecki i NRF produkowały budowlane żurawie-kolosy. Są one coraz bardziej poszukiwane zarówno w budownictwie przemysłowym jak i mieszkaniowym. Nieliczne grono producentów tych urządzeń powiększyła w tym roku Szczecińska Fabryka Maszyn Budowlanych.
„Kurier Szczeciński” z 19 lutego 1961 r.