Więcej troski o przedmieścia
Jak wykazał nasz rajd korespondentów – w wielu sklepach brak jest kasz: manny, perłowej, gryczanej, brak ryżu, śmietany, tańszych gatunków chleba i wędlin. Mleko utrzymuje się w sprzedaży niejednokrotnie zaledwie do godz. 9 – 10.
Na przedmieściach trudno otrzymać w sklepach kiełbasę. W niektórych sklepach „nawala” dostawa. Liczne są skargi na nieświeże masło, niedopieczony lub czerstwy chleb. Niejednokrotnie winę za brak niektórych towarów w sklepie ponosi nie sprzedawca, lecz jego czynniki nadrzędne, które nie reagują na czas na oddolne sygnały o brakach. Nieraz brak jest w poszczególnych sklepach artykułu, którym sklepy w innej dzielnicy miasta dysponują w dowolnej ilości.
„Kurier Szczeciński” z dnia 16 sierpnia 1953 r.
Piętnaście nowych wozów produkcji krajowej zasili szczeciński tabor
Przeciętny obywatel jadąc tramwajem zadaje sobie pytanie – dlaczego wóz trzęsie?
MPK dysponuje starym taborem. Najstarszy wagon ma 50 lat a nowsze są z 1916 roku. MPK wytęża wszystkie siły, aby, nie wycofując wozów z ruchu, przeprowadzać remonty. Już 20 wozów tramwajowych przeszło przez remont generalny, a 40 wozów przez remont średni. (…)
Najbardziej pocieszająca jest wieść, że w 1954 roku otrzymamy 15 nowych wozów typu „N” zabierających po 60 osób – produkcji krajowej.
„Kurier Szczeciński” z dnia 2 października 1953 r.
W Szczecinie otwarto specjalną szkołę dla dzieci głuchoniemych
Ostatnio w Szczecinie otwarta została specjalna szkoła dla dzieci głuchoniemych, której program obejmuje zakres szkoły podstawowej.
Przy szkole zajmującej obszerny, wygodny, nowoczesny budynek, mieści się również internat, w którym mieszkają dzieci pozamiejscowe. Mieszkańcy internatu mają doskonałe warunki mieszkaniowe oraz dobre wyżywienie i otoczone są troskliwą opieką specjalnie przeszkolonego personelu.
Szkoła pozwoli dzieciom głuchoniemym zdobyć kwalifikacje w dostępnych dla siebie zawodach i przygotuje do objęcia odpowiedniej pracy.
„Kurier Szczeciński” z dnia 18 października 1953 r.
Nowy Dom Studenta
Rozpoczęto budowę nowego Osiedla Akademickiego przy ulicy Boh. Warszawy, Ku Słońcu, al. Piastów. Już w przyszłym roku akademickim jeden blok zostanie przekazany studentom do użytkowania.
Plan przewiduje budowę dwóch bloków mieszkalnych na 600 osób i Domu Studenta, w którym mieścić się będzie teatr – kino na 500 miejsc, biblioteka, sale odczytowe, kluby studenckie i sale organizacji studenckich. Przed Domem Studenta będzie plac gier. Projektowane jest boisko piłki nożnej, siatki, koszykówki i odkryta pływalnia. (…)
„Kurier Szczeciński” z dnia 21 października 1953 r.