– Dlaczego, mimo tylu reform systemu emerytalnego, prokuratorzy, sędziowie i jeszcze inne grupy zawodowe nie są w powszechnym systemie? Na dodatek otrzymują świadczenia wielokrotnie wyższe od przeciętnych Polaków, nawet tych z wysokimi kwalifikacjami i długo pracujących. Gigantyczne emerytury ma również kler. Zwykłemu Polakowi wypłaca się zaś świadczenia na poziomie minimum socjalnego! Jednak najbardziej bulwersujące są emerytury byłych oprawców ubeckich – nie dość, że nigdy nie ponieśli żadnych konsekwencji za swoje haniebne czyny, to jeszcze do końca swych dni opływają w luksusy.
* * *
– Kto stoi za Mateuszem Kijowskim? Kto finansuje ten groźny dla Polski cyrk, jakim jest KOD? Dlaczego tak wielu ludzi podąża za człowiekiem, który nie płaci na własne dzieci i słucha Ryszarda Petru, który – choć staje w jej obronie – nie wie, jaka Konstytucja obowiązuje w Polsce? Z tym towarzystwem zupełnie mi nie po drodze i dziwię się, że tak wielu Polaków wyłączyło myślenie.
* * *
– Czytelnik, który uważa, że emerytura nie powinna być wyższa niż średnia krajowa pensja osób pracujących, zapewne nieświadomie głosi zasadę komunistyczną: „każdemu według potrzeb”. Natomiast w nielubianym obecnie socjalizmie była zasada: „każdemu według pracy”. Na dodatek suweren w wolnych wyborach wybrał kapitalizm, gdzie zupełnie nie liczą się „równe żołądki”, ale funkcjonuje różnorodna pomoc socjalna. I to jest właściwy adres do kierowania próśb i żalów.
* * *
– Oskarżony o błąd w sztuce lekarskiej anestezjolog, który spowodował, że pacjentka do dziś jest w śpiączce, nie zamierza – mimo wyroków sądu – naprawić wyrządzonej szkody. A ja pytam, co na ten temat ma do powiedzenia środowisko lekarskie: izba lekarska, związki zawodowe czy organizacja Opus Dei, do której w większości przynależą lekarze. Czy owe gremia umieją wypowiadać się wyłącznie w sprawie własnych wynagrodzeń? Wydawałoby się, że głos kolegów – lekarzy w tak wątpliwej etycznie sprawie, byłby niezwykle ważny i spowodował, że znany anestezjolog w końcu wypłaci chorej odszkodowanie.