Czwartek, 30 maja 2024 r. 
REKLAMA

Uniwersytet Szczeciński uruchomił Strefy Nauki i Strefy Relaksu

Data publikacji: 06 grudnia 2022 r. 15:27
Ostatnia aktualizacja: 18 grudnia 2022 r. 13:04
Uniwersytet Szczeciński uruchomił Strefy Nauki i Strefy Relaksu
Nowe przestrzenie znajdują się m.in. w akademiku "Belferek" przy ul. Bohaterów Warszawy. fot. Uniwersytet Szczeciński  

Uniwersytet Szczeciński we wszystkich swoich domach studenckich uruchomił Strefy Nauki i Strefy Relaksu. Dzięki nim studenci mają efektywniej zdobywać wiedzę i lepiej się integrować. 

Konieczność stworzenia strefy przyjaznej rozwojowi jest odpowiedzią na potrzeby młodych ludzi mieszkających w akademikach. W dużej mierze na skupienie oraz efektywność nauki ma wpływ miejsce jej przyswajania. Zwykle studenci muszą radzić sobie na niewielkiej przestrzeni, którą dzielą z inną osobą. Teraz będzie im łatwiej.

- Strefy Nauki to pokoje, w których studenci będą mogli się uczyć. Będą one dostępne całą dobę, dla każdego mieszkańca akademików. Uniwersytet Szczeciński posiada cztery domy studenckie, w każdym z nich został wyznaczony pokój, w którym student, bez ograniczeń będzie mógł przygotować się do zajęć. W domu studenta "Kordecki" oraz "Belferek" przygotowane zostały również pokoje do pracy grupowej, gdzie studenci będą mogli swobodnie przygotować projekty czy przeprowadzić dyskusję – wyjaśnia Magdalena Koziara, pełnomocniczka rektora ds. inicjatyw proinnowacyjnych.

Strefy Relaksu to z kolei nowoczesne świetlice. Mieszkanie w domach studenckich w trakcie trwania studiów to często drugi dom dla studenta, dlatego władze US w z inicjatywy samorządu studenckiego postarały się, aby zagospodarować części wspólne w akademikach dla większej części mieszkańców.

Dla każdego mieszkańca w Strefie Relaksu czeka do dyspozycji 65-calowy telewizor, Playstation, kanapy, stoliki, pufy i w zależności od akademika bilard, piłkarzyki lub dart.

- Celem Strefy Relaksu jest nie tylko integracja mieszkańców i poczucie wspólnoty, ale również umożliwienie im spędzenia czasu wolnego w gronie znajomych, tak jak na przykład ma to miejsce podczas obecnych rozgrywek Mistrzostw Świata w piłce nożnej, gdzie Strefy Relaksu zamieniły się w Strefy Kibica – mówi Piotr Zaremba, przewodniczący samorządu studenckiego US.

(as)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Alicja
2022-12-18 12:44:57
Jak to czym? Kopulacją i esemesowaniem.
Wygodna uczelnia...
2022-12-15 20:49:17
A ja myślałem że studenci powinni się przede wszystkim uczyć, a nie relaksować.
Alicja
2022-12-07 07:55:30
A czym się taki współczesny student zmęczył...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA