Niedziela, 16 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Uniwersytet zaprasza na spotkanie z Małgorzatą Müller. Naucz się kilku języków jednocześnie

Data publikacji: 02 listopada 2022 r. 15:30
Ostatnia aktualizacja: 02 listopada 2022 r. 16:30
Uniwersytet zaprasza na spotkanie z Małgorzatą Müller. Naucz się kilku języków jednocześnie
Zajęcia odbędą się w Kampusie Piastów. Fot. Ryszard PAKIESER  

Uniwersytet Szczeciński przygotował coś specjalnego dla wszystkich szczecinian, których pasją są języki obce - zaprosił do naszego miasta Małgorzatę Müller, autorkę nowej metody nauczania kilku języków jednocześnie. W czwartek (3 listopada) możemy spotkać się z nią na wykładzie otwartym. Dla studentów zaplanowano także warsztaty.

O swojej metodzie nauczania Małgorzata Müller tak mówiła dla Wieści Polonijnych:

- Metoda nauczania multilingwalnego rozpoczyna się nauką czytania. Uczymy się czytać tekst w danym języku. Musimy opanować zasady czytania, a tym samym zasady wymowy. To ułatwia zapamiętanie słownictwa. Porównujemy języki, szukamy podobieństw i różnic, zarówno gramatycznych, jak i leksykalnych. Uczymy mózg tzw. świadomej kontroli nad danym językiem.

Wszystkich, których interesuje nauka języków obcych i chcą poznać metodę nauczania M. Müller, uczelnia zaprasza na wykład otwarty "Dydaktyka wielojęzyczności w praktyce: kursy multilingwalne. Jak na jednym kursie można nauczyć się 10 języków obcych?", który odbędzie się w godzinach 13.30 -15.00 w czwartek w sali 19 w Kampusie Piastów przy al. Piastów 40b w budynku 4.

Wcześniej - w g. 8:30 - 11:30 - planowana są warsztaty ze studentami: "Warsztaty wielojęzyczności - romańskie (włoski, hiszpański i portugalski)". Są to zajęcia praktyczne mające na celu zapoznanie studentów z dydaktyką wielojęzyczności. Odbędą się ćwiczenia przedmiotowe oraz pokaz metod łączenia i wprowadzania na zajęciach kilku języków obcych na raz, zgodne z zasadami neurolingwistyki. Celem głównym będzie code-switching, gramatyka porównawcza, tworzenie leksykonów mentalnych oraz nauka konwersacji za pomocą metod interkomprehensji. Nauka na podłożu i z uwzględnieniem języka niemieckiego (znajomość języka dla uczestników jest niekonieczna).

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA