Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Traktory mogą już odjechać? Decyzja w Warszawie – podpis w Szczecinie

Data publikacji: 23 maja 2023 r. 08:27
Ostatnia aktualizacja: 23 maja 2023 r. 10:39
Traktory mogą już odjechać? Decyzja w Warszawie – podpis w Szczecinie
Fot. Krzysztof ŻURAWSKI  

Czy protestujący rolnicy powinni zakończyć trwający w Szczecinie od lutego protest? Czy może nadal istnieją przesłanki do jego kontynuowania? Przedstawiciele Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa uważają, że powinien się zakończyć, przynajmniej pod siedzibą szczecińskiego oddziału KOWR.

Przypomnijmy, że u podstaw rolniczego protestu leży nierówne, zdaniem rolników, traktowanie podmiotów krajowych i zagranicznych. Jako główny przykład podają umowę dzierżawy z działająca na terenie gminy Banie spółką „Babinek" prowadzoną przez obywatela francuskiego Stephane’a Gerarda. To właśnie z nim, jako prezesem spółki, podpisano umowę dzierżawy powierzchni 1 115,57 ha na czas do 31.10.2042 r. Rolnicy uważają, że podpisanie umowy na 19 lat to faworyzowanie podmiotu zagranicznego, podczas gdy umowy podpisane z nimi są o kilka lat krótsze. Zdaniem rolników tym samym pominięto ich racje i potrzeby.

Protestujący rolnicy domagali się m.in. rozwiązania umowy dzierżawy ze skutkiem natychmiastowym. Podpisanie umowy nastąpiło na mocy pełnomocnictwa udzielonego przez Jacka Malickiego, urzędującego w

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 61% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 23-05-2023

 

Krzysztof Żurawski
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@precz
2023-05-23 09:27:08
Zabawny jesteś, umowa została zawarta tam gdzie protestujących, zawarta na warunkach innych niż mogą zawierać ja polscy rolnicy a wiec ma wszelkie znamiona dyskryminacji z powodow rasowo-etnicznych. Nie mam pretensji że ludzie protestują że są dyskryminowani.
precz
2023-05-23 09:00:01
prosze grzecznie w pospiechu sie oddalic ze Szczecina najlepiej na Nowogrodzka lub Wiejska do Warszawy ! dosc blokowania miasta, mieszkancy Szczecina waszych domow, dróg i pól nie blokuja !!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA