czwartek, 17 października 2019.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (14.06.2019 r.)

Chwasty tygodnia (14.06.2019 r.)

Data publikacji: 2019-06-14 11:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-14 23:51
Wywietleń: 1289 396702

Radny Dariusz Matecki (PiS) chce rozliczyć radę nadzorczą szczecińskich wodociągów za to, że po ulewnym deszczu kanalizacja na Niebuszewie nie była w stanie odebrać zebranej na ulicach wody. Do radnego nie dociera jakoś, że są takie ulewy, o jakich filozofom się nie śniło – jak mówi popularne powiedzenie. Szkoda tylko że radny chce dowalić obecnie rządzącym, a zapomniał, że za stan kanalizacji w mieście „przez ostatnie minionych osiem lat” odpowiadali prezydenci z PiS.

* * *

Poseł Ryszard Petru (partia Teraz!) zaprosił w Szczecinie dziennikarzy na wyjazdowe niedzielne zakupy do Niemiec. Petru jakoś zapomniał, że były to Zielone Świątki i nasi zachodni sąsiedzi w tym dniu nie pracują. Znowu strzał w płot szefa partii, o istnieniu której mało kto już wie.

* * *

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo z uporem maniaka pokazuje na swoich mapkach, że gazociąg Baltic Pipe, który będzie kładziony z Norwegii do Polski, wyjdzie na polski brzeg w Niechorzu. Gazociąg zakończy swój bieg we wschodniej części Pogorzelicy, tam gdzie nie ma zabudowań, latarni morskiej czy innych budowli. A swoją drogą co to za spółka, która nie wie, gdzie tak ważna inwestycja ma powstać?

* * *

Nie wszyscy radni szczecińscy pragną kontaktu ze swoimi wyborcami, o czym tak gorąco zapewniali przed wyborami, że będą w stałym kontakcie z nimi. Niestety, nie wszyscy na stronach internetowych Rady Miasta podali swój adres e-mailowy. Kontaktu z wyborcami nie chcą utrzymywać następujący radni: Władysław Dzikowski i Agata Grenda (Bezpartyjni), Dominika Jackowski i Grażyna Zielińska (Koalicja Obywatelska) oraz Bartłomiej Sochański i Maciej Ussarz (PiS). Tyle obiecywali, a teraz niech im elektorat głowy nie zawraca swoimi sprawami.

* * *

Radny wojewódzki Zbigniew Bogucki (PiS) jest szefem rady nadzorczej Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych (z nadania byłego ministra Brudzińskiego, któremu drukarnia pieniędzy podlegała) i kasuje co miesiąc ok. 5,7 tys. zł. Jego partyjny kolega i niedoszły prezydent Szczecina Bartłomiej Sochański jest w RN sekretarzem, ale nie chce ujawnić, ile z tego tytułu kasuje pieniędzy. A tyle PiS mówi o jawności życia, ale nie każdy się do zaleceń prezesa stosuje.

* * *

Sezon letni tuż-tuż i jak na razie to Bałtyk w naszym regionie będzie przyciągał turystów w przeciwieństwie do plaży na wschodzie naszego Wybrzeża. W Zatoce Puckiej zbierają się tony ścieków z kolektora z oczyszczalni we Władysławowie, więc na kąpiele w morzu nie ma co liczyć. Niezłą „rozrywkę” zafundowali plażowiczom urzędnicy Urzędu Morskiego w Gdańsku, którzy zaplanowali w środku sezonu refulację plaż na odcinku od Jastrzębiej Góry do Ostrowa. Zamiast plażowiczów na piasku będą spychacze i ciężki sprzęt.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie