Piątek 22 października 2021r. 
REKLAMA

Chwasty tygodnia (7.06.2019 r.)

Data publikacji: 2019-06-07 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-10 20:04

Wracam po dłuższej przerwie spowodowanej pobytem w miejscu, gdzie drzwi do pokoju zamykały się o godz. 22, a posiłki (skromne, trzeba było dojadać z „wypiski”) były o wyznaczonych porach. Rytm dnia określał ustalony z góry harmonogram. Wytrzymałem i wróciłem ku radości niektórych czytelników i irytacji tych, co tej rubryki nie czytają, ale ją komentują.

* * *

Radny Koalicji Obywatelskiej Przemysław Słowik miał ciężkie dzieciństwo, gdyż nie mógł bawić się w „strzelanego” razem z kolegami na podwórku. Tatuś nie zrobił mu karabinu z drewna, że nie wspomnę o kupieniu plastikowego colta w sklepie. Teraz Słowik oburzył się, że przedszkolaki jednej z placówek spotkali się z członkami grupy zrzeszającej pasjonatów podróbek oryginalnych karabinów i broni strzelającej na plastikowe kulki. Zapewne teraz Słowik zechce wydać zakaz wpuszczania dzieci na pokazy, jakie organizuje nasze wojsko, prezentując prawdziwą broń, którą maluchy dotykają z wypiekami na twarzy. Jeden z internautów napisał: „Pewnie radny wolałby, żeby chłopcy przebierali się za dziewczynki i malowali sobie paznokcie”.

* * *

Maciej Bejnarowicz (PiS), radny Kołobrzegu, który ubiegał się o stanowisko prezydenta miasta, musi zwrócić gminie Kołobrzeg 7 tys. zł tytułem nienależnie pobranego ekwiwalentu za niewykorzystany urlop. Za 46 dni pobrał prawie 20 tys. zł, chociaż należało mu się jedynie 10,4 tys. zł. Zawarł sądową ugodę, że zwróci tylko 7 tys. zł, ale na raty. Wygląda więc na to, że zdążył już wydać…

* * *

Na pierwsze walne zebranie członków Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przybyło jedynie 52 mieszkańców osiedla Kaliny. Uprawnionych było 2859. Odbyły się wybory do 11-osobowej rady nadzorczej, chociaż na stronach internetowych prezes SSM mgr Wiesław Biczak podaje, że rada liczy 12-15 członków. Pan prezes ma widocznie kłopoty z liczeniem, chociaż skończył tyle renomowanych uczelni. W swoim sprawozdaniu stwierdził, że kierowana przez niego spółdzielnia ma najlepsze wskaźniki ze wszystkich spółdzielni w kraju, z czego jest dumny! To się nazywa skromność!

* * *

Jeden z mieszkańców osiedla Kaliny oferuje do wynajęcia – jako pokój – balkon o wymiarach 260 na 70 cm w „leningradzie”. Balkon jest zabudowany i ma ogrzewanie, a przyszły lokator będzie miał prawo przebywać w kuchni i oglądać telewizję, pod warunkiem, że zapłaci 340 zł miesięcznie.

* * *

Zacząłem i kończę Słowikiem, któremu nie spodobał się żywy żółty kolor elewacji szkoły na ul. Grodzkiej. Jego zdaniem ma być szara, ponura i bezbarwna jak okoliczne budynki. Takie były „tysiąclatki” i widać, że radnemu, który w dzieciństwie nie bawił się z kolegami na podwórku, marzą się tamte czasy.

Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do ulubieńca
2019-06-10 19:56:01
A ja uwielbiam tow. Wolfganga i lubię oglądać Faraona z Zelnikiem w roli głównej. Nie wspomnę o tow. Piotrowiczu w Sejmie. Ale oni są z PiS-u i ich lustracja nie dotyczy.
szkoda
2019-06-08 15:22:40
Takie hejterskie rubryki psują jakość debaty publicznej. Bo ani to śmieszne, ani mądre. Prywatne wojenki na żenującym poziomie.
ulubieniec
2019-06-08 10:34:19
a już miałem nadzieję, że po Towarzyszu TW Games, a tu taka niemiła niespodzianka
roger
2019-06-07 21:43:57
rozumiem że to odwyk bo tam tak jest..
Czytelnik
2019-06-07 14:31:47
Woli prezesa przebranego za dziewczynkę
co woli autor?
2019-06-07 07:28:33
Stęskniłem się za informacjami o Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. A co w Osinowie Dolnym? Nowa jakość to homofobia red. M. Kwiatkowskiego, który przywołuje opinię "jednego z internautów" (coż za odwaga cywilna autora!): „Pewnie radny wolałby, żeby chłopcy przebierali się za dziewczynki i malowali sobie paznokcie”. Stać red. Kwiatkowskiego na własną opinię? Woli chłopców przebranych za dziewczynki czy poprzestanie na prezesie SSM?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ