środa, 26 lutego 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (7.06.2019 r.)

Chwasty tygodnia (7.06.2019 r.)

Data publikacji: 2019-06-07 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-10 20:04
Wywietleń: 1898 395502

Wracam po dłuższej przerwie spowodowanej pobytem w miejscu, gdzie drzwi do pokoju zamykały się o godz. 22, a posiłki (skromne, trzeba było dojadać z „wypiski”) były o wyznaczonych porach. Rytm dnia określał ustalony z góry harmonogram. Wytrzymałem i wróciłem ku radości niektórych czytelników i irytacji tych, co tej rubryki nie czytają, ale ją komentują.

* * *

Radny Koalicji Obywatelskiej Przemysław Słowik miał ciężkie dzieciństwo, gdyż nie mógł bawić się w „strzelanego” razem z kolegami na podwórku. Tatuś nie zrobił mu karabinu z drewna, że nie wspomnę o kupieniu plastikowego colta w sklepie. Teraz Słowik oburzył się, że przedszkolaki jednej z placówek spotkali się z członkami grupy zrzeszającej pasjonatów podróbek oryginalnych karabinów i broni strzelającej na plastikowe kulki. Zapewne teraz Słowik zechce wydać zakaz wpuszczania dzieci na pokazy, jakie organizuje nasze wojsko, prezentując prawdziwą broń, którą maluchy dotykają z wypiekami na twarzy. Jeden z internautów napisał: „Pewnie radny wolałby, żeby chłopcy przebierali się za dziewczynki i malowali sobie paznokcie”.

* * *

Maciej Bejnarowicz (PiS), radny Kołobrzegu, który ubiegał się o stanowisko prezydenta miasta, musi zwrócić gminie Kołobrzeg 7 tys. zł tytułem nienależnie pobranego ekwiwalentu za niewykorzystany urlop. Za 46 dni pobrał prawie 20 tys. zł, chociaż należało mu się jedynie 10,4 tys. zł. Zawarł sądową ugodę, że zwróci tylko 7 tys. zł, ale na raty. Wygląda więc na to, że zdążył już wydać…

* * *

Na pierwsze walne zebranie członków Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przybyło jedynie 52 mieszkańców osiedla Kaliny. Uprawnionych było 2859. Odbyły się wybory do 11-osobowej rady nadzorczej, chociaż na stronach internetowych prezes SSM mgr Wiesław Biczak podaje, że rada liczy 12-15 członków. Pan prezes ma widocznie kłopoty z liczeniem, chociaż skończył tyle renomowanych uczelni. W swoim sprawozdaniu stwierdził, że kierowana przez niego spółdzielnia ma najlepsze wskaźniki ze wszystkich spółdzielni w kraju, z czego jest dumny! To się nazywa skromność!

* * *

Jeden z mieszkańców osiedla Kaliny oferuje do wynajęcia – jako pokój – balkon o wymiarach 260 na 70 cm w „leningradzie”. Balkon jest zabudowany i ma ogrzewanie, a przyszły lokator będzie miał prawo przebywać w kuchni i oglądać telewizję, pod warunkiem, że zapłaci 340 zł miesięcznie.

* * *

Zacząłem i kończę Słowikiem, któremu nie spodobał się żywy żółty kolor elewacji szkoły na ul. Grodzkiej. Jego zdaniem ma być szara, ponura i bezbarwna jak okoliczne budynki. Takie były „tysiąclatki” i widać, że radnemu, który w dzieciństwie nie bawił się z kolegami na podwórku, marzą się tamte czasy.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

do ulubieńca
A ja uwielbiam tow. Wolfganga i lubię oglądać Faraona z Zelnikiem w roli głównej. Nie wspomnę o tow. Piotrowiczu w Sejmie. Ale oni są z PiS-u i ich lustracja nie dotyczy.
2019-06-10 19:56:01
szkoda
Takie hejterskie rubryki psują jakość debaty publicznej. Bo ani to śmieszne, ani mądre. Prywatne wojenki na żenującym poziomie.
2019-06-08 15:22:40
ulubieniec
a już miałem nadzieję, że po Towarzyszu TW Games, a tu taka niemiła niespodzianka
2019-06-08 10:34:19
roger
rozumiem że to odwyk bo tam tak jest..
2019-06-07 21:43:57
Czytelnik
Woli prezesa przebranego za dziewczynkę
2019-06-07 14:31:47
co woli autor?
Stęskniłem się za informacjami o Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. A co w Osinowie Dolnym? Nowa jakość to homofobia red. M. Kwiatkowskiego, który przywołuje opinię "jednego z internautów" (coż za odwaga cywilna autora!): „Pewnie radny wolałby, żeby chłopcy przebierali się za dziewczynki i malowali sobie paznokcie”. Stać red. Kwiatkowskiego na własną opinię? Woli chłopców przebranych za dziewczynki czy poprzestanie na prezesie SSM?
2019-06-07 07:28:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz decyzję radnych o wydzierżawieniu gruntu kościołowi na osiedlu „Nad Rudzianką”?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie