środa, 29 stycznia 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (12.04.2019 r.)

Chwasty tygodnia (12.04.2019 r.)

Data publikacji: 2019-04-12 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 16:40
Wywietleń: 1905 385433

– Rady osiedli to towarzystwo wzajemnej adoracji. Nie decydują o niczym i są na usługach prezydenta Krzystka – stwierdziła w radiowej audycji w dniu niedzielnych wyborów Małgorzata Jacyna-Witt. Potem wiele razy przerywała wypowiedzi przewodniczącej sejmiku zachodniopomorskiego Marii Ilnickiej-Mądry, której zarzuciła, że nie jest żadną bezpartyjną radną, za jaką się podaje. No cóż, MJW wie to najlepiej, gdyż przez lata twierdziła, że była niezależną i bezpartyjną radną, a teraz okazało się, że jest zależna od samego prezesa.

* * *

– Ministrowie poprzedniego rządu nie byli wcale lepsi od obecnych – stwierdził działacz Kukiz’15 Jakub Kozieł. Chce być przystawką PiS, ale czasami powie zbyt szczerze to co myśli, chociaż nie wszystkim się to podoba.

* * *

Redaktor naczelny Radia Szczecin w rozmowie z senatorem PO Tomaszem Grodzkim (wygrał rozmowę) wmawiał mu, że dwaj kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Brukseli, czyli Bartosz Arłukowicz (PO, a wcześniej SLD) i Bogusław Liberadzki (SLD), są postkomunistami. Prof. Grodzki stwierdził, że w PiS jest także wielu ludzi z taką przeszłością, a jakoś prezesowi partii to nie przeszkadza. W trakcie dyskusji o strajku nauczycieli naczelny stwierdził (niby żartem), że chyba zacznie też strajkować. Nie mam nic przeciwko temu, a nawet zalecam strajk głodowy ku zdrowotności.

* * *

Magdalena Ogórek, była działaczka SLD, a teraz współpracowniczka m.in. Radia Szczecin, prowadziła w środę rozmowę z posłem PiS Dominikiem Tarczyńskim (Świętokrzyskie, jakbyśmy swoich nie mieli), który stwierdził, że rolnikiem w naszym kraju może być każdy, kto tylko zechce. Każdy może chcieć, tyle tylko że ziemi nie kupi – o czym poseł nawet nie wie.

* * *

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska pojawiła się w niedzielę na maratonie w Dębnie Lubuskim. Zamiast gasić w stolicy spór rządu z nauczycielami, wybrała biegi, które raczej są domeną ministra od sportu. Ale przecież ważniejsza jest kampania wyborcza (trójka z listy PiS w naszym regionie) niż strajk pedagogów.

* * *

Sąd Rejonowy w Szczecinie wydał wyrok uniewinniający faceta, który oskarżył w 2013 roku byłego burmistrza Cedyni Adama Zarzyckiego o przyjęcie łapówki w kwocie 300 tys. euro. Sąd stwierdził, że Rafał S. kłamał w dobrej wierze, bo miał fałszywe informacje, ale zaufał informatorom, dlatego gdy składał doniesienie, chciał burmistrzowi szkodzić, ale nie wiedział, że kłamie. Bez pół litra nie razbieriosz – jak mawiają Rosjanie.

* * *

Poczta Polska kasuje aż 26 zł (o pokwitowanie trzeba się upomnieć) za wydanie upoważnienia (kawałek karteczki ręcznie wypełnionej – sic!) dla drugiej osoby do odbioru przesyłek poleconych, co jest zdzierstwem w biały dzień.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Od MK
Z autopsji wiem, że ustne uzasadnienie różni się znacznie od pisemnego.
2019-04-13 16:37:01
może być pół litra
To może red. Kwiatkowski najpierw "rozbierze" a dopiero potem informuje. Dopuszczam wykorzystanie pół litra. Albo inaczej - lepszy byłby cytat z uzasadnienia sądowego bo przecież zawsze jest możliwe, że stwierdzenie sądu jest jasne tylko red. Kwiatkowski go nie zrozumiał :-)
2019-04-12 08:13:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie