środa, 29 stycznia 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (19.04.2019 r.)

Chwasty tygodnia (19.04.2019 r.)

Data publikacji: 2019-04-19 11:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-28 16:19
Wywietleń: 2090 386821

Minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk zapowiedział, że nowe promy wybudowane przez Stocznię Szczecińską będą pływały po Bałtyku już na przełomie roku 2020/21. Po jego wypowiedzi zmieniono zarząd stoczni i postawiono na jej czele radną wojewódzką Małgorzatę Jacynę-Witt, która jest kobietą pracującą i żadnej pracy się nie boi. I tak trzymać, aż do wodowania!

* * *

Wielką „aferę” ujawniło Radio Szczecin. Dziennikarze odkryli, że w trakcie strajku grupa nauczycieli ze Stargardu wyjechała na weekendowy wypoczynek do nadmorskiego SPA. „Sensację” podchwyciły inne prawicowe media, w tym TV Republika, która zarzuciła pedagogom, że zamiast opiekować się dziećmi, pojechały zażywać kąpieli w jacuzzi. Informacje te nie były jednak prawdziwe, gdyż nauczyciele wyjechali po godzinach pracy, na wyjazd, który opłacony był już w styczniu, kiedy nikt o strajku nie myślał. Gdyby nie pojechali, to straciliby kilkadziesiąt procent wpłaconej kwoty. Ale tego już „dziennikarze” nie podali…

* * *

Od najbliższej niedzieli przestaję figurować w Krajowym Rejestrze Skazanych. Trafiłem tam na dwa lata po umorzeniu sprawy sądowej, jaką wytoczyła mi mecenas Beata Półkownik-Łucyk. W tekście ujawniłem, że w jej mieszkaniu (podałem ulicę i numer klatki, ale nie mieszkania) ma siedzibę spółka faceta (jej partnera życiowego), którego teraz szuka polska policja Europejskim Nakazem Aresztowania. Pani mecenas, mając to za nic, złożyła w lipcu ub. roku swoją kandydaturę na sędziego Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, co już było kpiną z prawa, biorąc pod uwagę, że zielonogórska Rada Adwokacka chciała wykluczyć ją z palestry.

* * *

Jedynie dwóch kandydatów zgłosiło swoją ofertę na dyrektora Wolińskiego Parku Narodowego. Wypada mieć nadzieję, że uda się w końcu wyłonić człowieka, który będzie współpracował z miejscową ludnością, nie będzie grodził parku drutem kolczastym, nie niszczył prywatnych inwestorów i nie budował sobie mieszkania służbowego nad samym brzegiem morza. Nie będzie także w godzinach pracy wykonywał fuch jako wspólnik spółki swojej żony. Bo park jest dla ludzi, a nie dla urzędników.

* * *

Dziennikarz „Kuriera” Jarosław Bzowy chciał przeprowadzić wywiad z burmistrzem Nowogardu Robertem Czaplą, który najpierw kazał przesłać mu pytania, a potem wyznaczył termin spotkania na 15 maja br. Proste pytania przerosły burmistrza?

* * *

1 kwietnia wysłałem zapytanie do przewodniczącej rady nadzorczej Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Barbary Próchnickiej. Chciałem poznać powody podwyższenia pensji prezesowi Wiesławowi Biczakowi o 1,6 tys. zł (zarabia 17,4 tys. zł) i jego zastępcom o 1-1,2 tys. zł (zarabiają 13 – 13,2 tys. zł). Próchnicka odpowiedziała, że przepisy prawa (jakie?) nie obligują RN do upubliczniania takich informacji. Jednym słowem spółdzielca ma płacić i nie pytać na co!

* * *

Jarosław Fojut, piłkarz Pogoni, co nosi naszą koszulkę, a strzela bramki dla Legii, stwierdził po kolejnym przegranym meczu, że celem drużyny w rundzie finałowej jest zajęcie czwartego miejsca i start w europejskich pucharach. Wiara czyni cuda!

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

do ???
Do Brukseli?
2019-05-28 16:18:40
???
Może wreszcie dostał kopa.👌👍
2019-05-26 22:58:09
obserwator
miesiąc juz mija i nic. kompromitacja gazety!!!!!!!!!!!!!!!
2019-05-17 20:37:09
nie nowoczesny
co miruś niedysponowany??? szanujaca się gazeta nie dopuści by nie było stałej rubryki!!!!!!!!!!!!!!!! wstyd
2019-05-09 07:23:34
@nie nowowczesny
wyrzucic i zastapic ukraincami. zwlaszcza polonistow i historykow!!!!
2019-04-19 16:42:27
nie nowoczesny
gdyby byli belframi z powołania a nie z rozkazu komuny to by nie pojechali!!!!!!!!!!! wstyd i zenada. wyrzucic takich i przyjąć ludzi z godnoscia!!!!!!!!
2019-04-19 14:51:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie