Czwartek, 07 listopada 2024 r. 
REKLAMA

Komórka na drewno kominkowe – praktyczny element wyposażenia ogrodu

Data publikacji: 2024-11-06 11:00
Ostatnia aktualizacja: 2024-11-06 11:13

Stojak na drewno kominkowe ułatwia utrzymanie porządku na działce, ale przydaje się też z kilku innych powodów. Walory osobnej komórki na opał stają się jeszcze widoczniejsze, gdy wybierze się wyrób cenionego producenta. Właśnie dlatego warto zdecydować się na model od firmy Hörmann. Na co jednak zwrócić uwagę?

Dlaczego warto mieć w ogrodzie stojak na drewno kominkowe?

Stojak na drewno kominkowe umożliwia przechowywanie opału w przydomowym ogrodzie lub na działce bez potrzeby stawiania większego budynku. Pojemna, a przy tym niewielka komórka eliminuje też problem przeznaczania miejsca na drzewo w garażu, piwnicy bądź altanie.

Ponadto dzięki stojakowi drewno kominkowe jest dobrze zabezpieczone przed różnymi warunkami atmosferycznymi. Na składowisko pni nie pada deszcz ani śnieg, jak miałoby to miejsce w przypadku przechowywania opału na zewnątrz. W efekcie drzewo pozostaje suche i od razu nadaje się do rozpalenia w kominku.

Zalety stojaków na drewno kominkowe od Hörmann

Stojak na drewno kominkowe Hörmann jest zbudowany z fabrycznie zmontowanych części. Takie rozwiązanie umożliwia proste i szybkie złożenie elementów. Co ważne, po wzniesieniu konstrukcji nie trzeba mieć obaw o jej stabilność. Komórki na opał wyróżniają się wykonaniem ze stalowych ram i grubych blach.

Ponadto stojak na drewno kominkowe warto wybrać również ze względu na dbałość producenta o bezpieczeństwo. Wszystkie krawędzie blach są wyprofilowane tak, żeby zapobiec skaleczeniom. Opiekunowie nie muszą więc martwić się o dzieci biegające po ogrodzie.

Pozostawiony na zewnątrz opał bywa narażony nie tylko na moknięcie z powodu opadów. Do pni wilgoć może dostać się z gruntu. Właśnie dlatego w Hörmann zadbano o dodanie aluminiowej podłogi. Co ważne, ten element stojaka jest częścią zestawu. Klienci nie muszą za niego dopłacać.

Wymiary stojaków na drewno kominkowe od Hörmann

Projektanci firmy Hörmann zadbali o to, żeby wszystkim udało się znaleźć produkt dopasowany do swoich wymagań. Stojaki na drewno są dostępne w dwóch rozmiarach:

  • wysokość 1,98 m x szerokość 1,12 m x głębokość 1,02 m;
  • analogicznie 1,98 m x 1,81 m x 1,02 m.

Już mniejszy stojak na drewno kominkowe to produkt pozwalający zmieścić sporą ilość opału. Osoby, które gromadzą go jeszcze więcej, bez trudu pomieszczą pocięte drzewo w szerszym, a zatem większym, składziku.

Dostępną przestrzeń można jeszcze zwiększyć. Zamiast tylnej ścianki wystarczy zamontować usztywnienie złożone z dwóch metalowych prętów ustawionych na krzyż.

Kolory i wzory stojaków na drewno kominkowe od Hörmann

Stojak na drewno kominkowe nie musi być tylko metalowym składzikiem. Produkt firmy Hörmann ma szansę stać się częścią wystroju zielonego terenu. Klienci dostają do wyboru m.in. 9 kolorów podstawowych:

  • białe aluminium;
  • szary;
  • szare aluminium;
  • szary kwarcowy;
  • ciemnoniebieski (zwany gołębim);
  • purpurowy;
  • zielony trzcinowy;
  • ciemnozielony;
  • antracytowy.

Na tym nie kończą się opcje wyboru. Hörmann proponuje klientom odcienie z palety RAL. Pod tą nazwą kryje się wzornik kolorów farb, lakierów, proszków itp. Oznacza to, że osoba, która planuje zakup produktu niemieckiej firmy, może zdecydować się na niemal dowolną barwę stojaka.

Oprócz tego Hörmann oferuje wykończenie zewnętrznych ścian komórki powierzchnią dekoracyjną Decograin Golden Oak. Dzięki temu składzik będzie przypominał konstrukcję wykonaną z drewna.

Dodatkowe wyposażenie stojaków na drewno kominkowe od Hörmann

Konstrukcja od Hörmann sprawdzi się też jako schowek na grilla, kosiarkę i inne sprzęty używane w ogrodzie. Producent proponuje jeszcze zakup dodatkowych akcesoriów – wieszaka na narzędzia ogrodnicze wraz z szynami, uchwytu na inne elementy oraz rynny ze wpustem dachowym.

Dwa rozmiary, różne kolory i wzory do wyboru oraz opcjonalne wyposażenie wystarczają, żeby zainteresować się stojakami Hörmann. Do tego dochodzi trwałe wykonanie, na które producent daje 20 lat gwarancji. Warto więc na własnej skórze przekonać się o zaletach takiego składzika.