Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Chcieli porwać Włocha. Zatrzymani po akcji m.in. na terenie woj. zachodniopomorskiego

Data publikacji: 28 października 2019 r. 10:42
Ostatnia aktualizacja: 29 października 2019 r. 12:02
Chcieli porwać Włocha. Zatrzymani po akcji m.in. na terenie woj. zachodniopomorskiego
 

Policjanci zatrzymali sześciu mężczyzn, którzy przygotowywali się do uprowadzenia obywatela Włoch. Zatrzymanie było wynikiem skoordynowanych i szeroko zakrojonych działań, prowadzonych w tym samym czasie na terenie województwa zachodniopomorskiego, małopolskiego oraz lubelskiego.

Zatrzymanie podejrzanych o przygotowanie do uprowadzenia obywatela Włoch, to efekt działań policjantów z Centralnego Biura Śledczego Policji. Podczas akcji funkcjonariusze znaleźli u podejrzanych i zabezpieczyli m.in. broń, paralizator oraz kajdanki.

Policjanci ustalili, że członkowie grupy mogli przygotowywać się do uprowadzenia obywatela Włoch, który prowadzi międzynarodową działalność gospodarczą. Do przestępstwa miało dojść prawdopodobnie w celu wymuszenia na nim lub członkach jego rodziny kilkuset tysięcy złotych okupu.

 

Policjanci namierzyli osoby mogące brać udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz ich miejsca przebywania. Z ustaleń śledczych wynika, że za zlecenie uprowadzenia mogą być odpowiedzialni miejscowi „przedsiębiorcy”. Prawdopodobnie już w ubiegłym roku dwaj mężczyźni podejrzani o kierowanie gangiem, mogli podejmować próby uprowadzenia obywatela Włoch.

Porwanie Włocha - akcja w 3 regionach

W wyniku skoordynowanych i szeroko zakrojonych działań, prowadzonych w tym samym czasie na terenie województwa zachodniopomorskiego, małopolskiego oraz lubelskiego, policjanci zatrzymali sześć osób. Podczas akcji policjantów z Zarządu w Lublinie CBŚP wsparli funkcjonariusze z Wydziału w Koszalinie Zarządu w Szczecinie CBŚP, Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Lublinie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i Krakowie. W czasie przeszukań policjanci znaleźli przedmioty, które mogłyby być wykorzystane do popełnienia przestępstwa, m.in: broń, kajdanki oraz paralizator.

Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Cztery osoby usłyszały zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także przygotowania do uprowadzenia osoby. Dwóm z nich przedstawiono zarzut kierowania tą grupą. Dwaj pozostali mężczyźni zostali przesłuchani w charakterze świadka. Decyzją Sądu Rejonowego w Lublinie czterech mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych na okres trzech miesięcy.

Śledczy podkreślają, że sprawa może mieć charakter rozwojowy i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(k)

Fot. CBŚP

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A moze...
2019-10-29 11:56:59
Chcieli tylko "oskalpowac i zabrac" Wlochy - dla tego Lusego ??
Widac po wygladzie
2019-10-29 00:00:19
Ze temu "juz siedzacemu" sie jednak az za dobrze powodzi !!
-
2019-10-28 11:20:26
Utylizacja, to jedyna rada.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA