Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

CBŚP rozbiło groźną grupę przestępczą "Bąbla" [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 01 października 2019 r. 09:40
Ostatnia aktualizacja: 01 października 2019 r. 15:38
CBŚP rozbiło groźną grupę przestępczą "Bąbla"
 

Policjanci ze szczecińskiego CBŚP i prokuratorzy rozbili grupę przestępczą Tomasza Sz., ps. "Bąbel", zajmującą się głównie handlem narkotykami. Jej członkowie są też podejrzani o porwania, pobicia, wymuszenia i uszkodzenia mienia - powiedziała we wtorek rzecznik Centralnego Biura Śledczego Policji kom. Iwona Jurkiewicz.

Według śledczych grupa "Bąbla" działała w latach 2014-2018 w Kamieniu Pomorskim i jego okolicy. W tym czasie przestępcy mieli wprowadzić do obrotu co najmniej 120 kg marihuany i amfetaminy oraz co najmniej 500 tabletek ekstazy.

Jak twierdzą śledczy, "Bąbel" i jego "żołnierze", walcząc z innymi grupami przestępczymi o wpływy i zyski z handlu narkotykami, byli wyjątkowo brutalni. - Przejawem tej walki, a zarazem eskalacji konfliktu były tragiczne w skutkach przestępstwa m.in. pobicia osób związanych z handlem narkotykami, dokonanie zbiorowego gwałtu na młodym mężczyźnie oraz rozpowszechnieniu zdjęć z tego zdarzenia w internecie w zamiarze wymuszenia pieniędzy, spalenie samochodu ciężarowego o wartości 100 tysięcy złotych - powiedziała rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik. - Ofiarami sprawców padały nie tylko osoby związane ze światem przestępczym, ale również zwykli obywatele, którzy w codziennym życiu narazili się liderowi tej grupy, Tomaszowi Sz. lub jego rodzinie - dodała.

Prokurator wskazała, iż "w toku postępowania prokurator ustalił, że Tomasz Sz., ps. "Bąbel" posiadał własne "bojówki", które na jego polecenie stosowały przemoc wobec niewygodnych dla tej grupy lub jej lidera osób, dokonując ich zastraszenia i pobicia lub zniszczenia ich mienia".

W minionym tygodniu policjanci z CBŚP zatrzymali pięć osób. Przy okazji przeszukali też ich posiadłości. - W efekcie zabezpieczono narkotyki: marihuanę i amfetaminę - powiedziała komisarz Jurkiewicz. Dodała, że "przejęto także urządzenia służące do porcjowania narkotyków oraz niebezpieczne narzędzia, w tym maczety".

Śledczy zabezpieczyli też samochody: bmw i8 warte około 350 tys. zł i audi A6 o wartości około 40 tys. zł, skuter wodny z przyczepą o wartości łącznej około 70 tys. zł, zegarek o wartości około 35 tys. zł, quad wart około 35 tys zł oraz kilka tysięcy złotych w banknotach.

W Zachodniopomorskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie zatrzymanym przedstawiono 18 zarzutów, w tym kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, udziału w obrocie narkotykami i handlu narkotykami, zniszczenia mienia oraz zbiorowego gwałtu.

Decyzją Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Za zarzucane im czyny może grozić do 12 lat pozbawienia wolności, a Tomaszowi Sz. nawet 15 lat więzienia.

Śledczy szukają osób pokrzywdzonych przez działania "Bąbla" i jego "żołnierzy", który terroryzowali mieszkańców Kamienia Pomorskiego i okolic. - Jeśli padłeś ofiarą lub masz wiedzę o takich osobach, prosimy o kontakt osobisty z policjantami CBŚP przy ul. Małopolskiej 15 w Szczecinie, ewentualnie kontakt telefoniczny z prowadzącym sprawę – nr tel. (91) 821-68-35 lub do sekretariatu – nr tel. (91) 821-68-05 w godz. 8–15 - zaznaczyła Jurkiewicz.

(pap)

Fot. arch.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Borewicz komenda MO
2019-10-01 14:27:10
Czy na filmie widac ze Policjanci nie mieli kamizelek i nakolennikow kuloodpornych? A co z tarcza kuloodporna czy potrzebna przy wejsciu? To co politycy wydaja kase na bzdury a co z kasa na wyposazenie sluzb mundurowych?
do Juras
2019-10-01 14:20:01
By wyszli na wolność po nawiązaniu nowych kontaktów w więzieniu
Juras
2019-10-01 10:49:06
Dlaczego w Polsce nie ma sumowania win w orzekaniu wyroku ?
bez litości dla tych bydlaków,
2019-10-01 10:44:33
a zgnoić z pełną bezwzględnością. Zrobić im wszystko to, co sami robili innym.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA