Nowy zakład anatomo-patologiczny w szpitalu specjalistycznym
Wczoraj w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Arkońskiej oddano do użytku nowowybudowany zakład anatomo-patologiczny. Kierownikiem jego jest dr Konstanty Dominiczak, adiunkt Zakładu Anatomii Patologicznej PAM, który ma już poza sobą 22 prace naukowe.
W uroczystości otwarcia wzięło udział grono pracowników służby zdrowia z prof. Kazimierzem Stojałowskim na czele.
W najbliższym czasie w szpitalu specjalistycznym rozpocznie się budowa nowego zakładu radiologicznego kosztem 2,7 mln zł. Przykłady, o których piszemy należą do cyklu inwestycji, jakie są tam realizowane w ostatnich latach nieraz systemem gospodarczym.
„Kurier Szczeciński” z 6 września 1958 r.
Do stolicy na dożynki
Wczoraj w godzinach wieczornych wyjechało specjalnym pociągiem do Warszawy 2 tys. chłopów z woj. szczecińskiego – na Dożynki.
„Kurier Szczeciński” z 7 września 1958 r.
Wybory „Miss Polonia” na rok 1958
Tytuł Miss Polonii na rok 1958 uzyskała Zuzanna Cembrowska, tancerka Operetki Warszawskiej. Nowo kreowana miss posiada następujące wymiary: wzrost 165 cm, biust 89, talia 58, biodra – 90 cm.
Drugie miejsce i tytuł wicemiss zdobyła 23-letnia Krystyna Żajkowska, studentka, miss Łodzi.
Na trzecim miejscu również z tytułem wicemiss Polonii uplasowała się 20-letnia Krystyna Żyła, ekspedientka, wicemiss Krakowa.
„Królowa piękności” otrzymała w nagrodę za zdobycie pierwszego miejsca 20 tys. zł i talon na kupno materiału. Wicemiss otrzymały w nagrodę nylonowe futra.
„Kurier Szczeciński” z 9 września 1958 r.
Więcej firmowych sklepów
Zasłużoną opinią dobrze zaopatrzonych sklepów cieszą się sklep obuwniczy „Chełmek” i niedawno otwarty sklep owocowo-warzywny PGR Gumieńce przy ul. Jagiellońskiej.
Prośba do Miejskiego Zarządu Handlu, aby postarał się o otwarcie większej ilości tzw. sklepów firmowych innych branż.
„Kurier Szczeciński” z 9 września 1958 r.
Żelechowo ma kino
Mieszkańcy Górnego Żelechowa otrzymali przed dwoma dniami nowo odremontowany budynek o kubaturze 1700 m przy ul. Axentowicza. Jest tam sala o 170 miejscach siedzących, pomieszczenie na garderobę, na górze – do aparatury projekcyjnej, ponadto pokój bufetowy, do ćwiczeń i małe mieszkanko dla dozorcy.
Projekt budynku w czynie społecznym opracował mgr inż. Zygmunt Ratajczyk.
„Kurier Szczeciński” z 9 września 1958 r.