Milion złotych na remont Wałów Chrobrego
Pod rotundą, przy tarasie na Wałach Chrobrego znajduje się wejście do sieci podziemnych kanałów i przewodów odwadniających.
W tym roku rozpocznie się remont sieci irygacyjnej, zapełni się ziemią i piaskiem luki wypłukane wodą, naprawi połamane płyty na tarasach i kosztem jednego miliona złotych założy nową zieleń i zasadzi ozdobne krzewy i kwiaty.
Uchwałą Prezydium MRN z 24 lipca 1957 r. masowe zebrania na Wałach Chrobrego wolno urządzać tylko w święta narodowe tj. 1 maja, 22 lipca i w czasie Dni Morza.
Podsumowując decyzję w sprawie tegorocznego remontu Wałów, Miejski Komitet Planowania Gospodarczego wystąpił z wnioskiem, aby wszelkie imprezy urządzać w przyszłości w innym miejscu. Najbardziej nadawałaby się do tego plac pod Zamkiem. Miasto nie może sobie pozwolić na wydawanie ogromnych sum na naprawę skarp niszczonych podczas publicznych zgromadzeń.
„Kurier Szczeciński” z 6 marca 1960 r.
Unikać przemoczenia nóg
W ostatnich dniach zaobserwowano w Szczecinie wzmożone nasilenia zachorowań na grypę. Kierownik przychodni rejonowej nr 1 dr Warga ocenia wzrost frekwencji pacjentów na około 10 proc.
Jednocześnie w aptekach daje się zauważyć zwiększony popyt na środki przeciwgrypowe. Okresowy wzrost zachorowań jest zjawiskiem normalnym, notowanym co roku na przełomie lutego i marca. Nagłe zmiany temperatury powodują, że wielu ludzi ubiera się zbyt lekko lub zbyt ciepło – stąd skłonność do przeziębień. Aby ich uniknąć, trzeba chronić się przede wszystkim przed przemoczeniem obuwia.
„Kurier Szczeciński” z 6 marca 1960 r.
Park Narodowy na wyspie Wolin
Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów pojął uchwałę o utworzeniu na wyspie Wolin Parki Narodowego. W skład parku wejdą duże obszary leśne środkowej i północnej części wyspy i fragmenty wybrzeża.
Uchwała ta jest uwieńczeniem kilkuletnich starań szczecińskich działaczy – miłośników przyrody, z posłem prof. Tadeuszem Zajączkiem.
„Kurier Szczeciński” z 7 marca 1960 r.