Pociąg pospieszny Warszawa – Szczecin wraca na swoją linię
WARSZAWA PAP. Duże niezadowolenie wśród pasażerów PKP, zwłaszcza z woj. szczecińskiego wzbudziło wycofanie nocnego pociągu pospiesznego Warszawa – Szczecin i z powrotem. Kursowanie tego pociągu wstrzymano od poniedziałku 22 bm., z powodu dużych trudności technicznych na tej linii spowodowanych ogromnymi przewozami jesiennymi, zwłaszcza w poznańskiej DOKP.
Obecnie – jak informuje Ministerstwo Komunikacji – trudności rozładowano i wobec tego zapadłą decyzja o przywróceniu pociągu. Odjedzie on z Warszawy pierwszy raz po przerwie we wtorek 30 bm., a ze Szczecina – we środę, 31 bm.
„Kurier Szczeciński” z 28 października 1962 roku
Znikną „dziurawe mozaiki”
Na ul, Wielkiej, u zbiegu al. Niepodległości rozpoczęto układanie chodnika. Sądziliśmy, że przyszedł wreszcie kres na wyboje na tej ruchliwej arterii. Chodnik jednak zostanie ułożony tylko do budynku WZSP.
Na dalszą część będziemy musieli poczekać aż do przyszłego roku, gdyż nowe budynki wybudowane są na różnych poziomach, a to powoduje konieczność albo przebudowy wejść do niektórych domów, albo też wybudowania chodników „kaskadowych”. Tego rodzaju prace wymagają bardzo szczegółowej dokumentacji.
Z innych prac, podejmowanych w mieście przez Miejski Zakład Dróg i Mostów, warto odnotować likwidację mozaikowej drobnej kostki, którą wyłożone były alejki na ul. Zwycięstwa na na placu Tobruckim (w drodze do dworca). Kostka ta była prawdziwym utrapieniem przechodniów, szczególnie pań w szpileczkach, gdyż w licznych dziurach grzęzły obcasy i łatwo było o wypadek. Obecnie położone zostaną płyty chodnikowe, których, mamy nadzieję, nikt już nie powyrywa.
„Kurier Szczeciński” z 28 października 1962 roku
Hydrobusy w pełni wykorzystane
Hydrobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego zostały wreszcie w pełni wykorzystane. Spełniają one obecnie rolę tramwajów wodnych dowożących do pracy pracowników szczecińskiego portu.
Na nabrzeżu Polskim wybudowano pływającą przystań dla hydrobusów, dzięki czemu pracownicy zatrudnieni w rejonie „Ewy” mają tylko 200 metrów do budynku socjalnego, w którym przebierają się do pracy.
Hydrobusy dokonują codziennie 21 rejsów w porcie i pracują od godziny 5.30 – 23.45
„Kurier Szczeciński” z 30 października 1962 roku
Piwo w piwiarniach
Zlikwidowanie sprzedaży piwa w ulicznych kioskach sprawiło, że Handlowa Spółdzielnia Inwalidów zainteresowała się tworzeniem piwiarni. Pierwszą otworzyła przed kilkoma dniami na pl. Odrodzenia. Urządzona w byłych piwnicach lokatorskich jest najlepszym dowodem, że nie brak odpowiednich lokali, jest największą przeszkodą w pomnażaniu tego rodzaju placówek. Również projektanci: inż. A. Berezowski i inż. A. Foryś dowiedli, że i z tak ponurych pomieszczeń można wyczarować miły, wygodny i nastrojowy lokal. Szkoda tylko, że publiczność, jaka zjawiła się tam, nie rokuje długiej czystości mebelków i ścian.
„Kurier Szczeciński” z 30 października 1962 roku
Nudyści mają swój hymn
PARYŻ PAP. Nudyści, których jest podobno aż kilka milionów na Ziemi, postanowili dokonać wyboru swego hymnu. Największą liczbę głosów zebrała piosenka kompozycji Michele Auzepy do słów Jacqueline Plessis pt. „Naga w słońcu”. Warto podkreślić, że ta pierwsza pani jest siostrzenicą ambasadora francuskiego w Waszyngtonie, Herve Alphanda
„Kurier Szczeciński” z 31 października 1962 roku
Dziecko pogryzło psa
LONDYN PAP. 11-miesięczny Tracey Phillips z Leamington w południowo-wschodniej Anglii bawił się z dużym owczarkiem, który od kilku lat był w posiadaniu jego rodziców. W pewnym momencie rodzice usłyszeli krzyk dziecka i przeraźliwe skomlenie psa. Trzeba było wezwać weterynarza, by… opatrzył psu łapę, na której odznaczyło się wszystkie 6 ząbków małego Traceya.
„Kurier Szczeciński” z 31 października 1962 roku