4 typy statków budować będzie w 1958 roku Stocznia Szczecińska
Rada Robotnicza Stoczni Szczecińskiej na swym ostatnim posiedzeniu omawiała zadania produkcyjne na przyszły rok.
Rada przyjęła plan, który zakłada, że stocznia zamiast jednego typu statków dotychczas wykonywanych, a mianowicie – 32 rudowęglowców o nośności 3200 ton, będzie budować cztery typy.
W roku 1958 stocznia wybuduje jeszcze siedem rudowęglowców, kończą, w ten sposób serię 40 takich statków.
Plan na rok przyszły przewiduje ponadto zakończenie pracy przy budowie rozpoczętego w bieżącym roku pierwszego w stoczni 6-tysięcznika przeznaczonego dla Polskich Linii Oceanicznych oraz budowę następnego.
Dzięki uzyskaniu nowych pochylni w stoczni „Wulkan” zostaną założone stępki pod dwa nowe statki. Będą to statek typu „Lewant” o nośności 4350 ton oraz 10-tysięcznik budowany na podstawie dokumentacji ze Stoczni Gdańskiej.
Stocznia będzie kontynuować budowę kutrów rybackich do połowów na Bałtyku. Ogółem stocznie opuści w 1958 roku 35 jednostek rybackich.
„Kurier Szczeciński” z 27 grudnia 1957 r.
W Szczecinie powstaje pierwsze w Polsce Towarzystwo Miłośników Róż
Z inicjatywy znanego miłośnika i hodowcy róż, właściciela największego w Polsce, amatorskiego rozarium (o którym pisaliśmy jesienią), p. Kazimierz Waltera ze Szczecina, powstaje w naszym mieście pierwsze w Polsce, a czwarte w Europie (dotychczas podobne towarzystwa istnieją w Anglii, Francji i w Niemczech Zach.) – Towarzystwo Miłośników Róż.
P. Walter posiada już listę najwybitniejszych miłośników i hodowców róż i botaników, którzy przyrzekli współpracę z towarzystwem. Inicjator powołania towarzystwa nawiązał już kontakty ze specjalistami w hodowli róż za granicą m.in. w Moskwie i w krajach zachodnich.
„Kurier Szczeciński” z 27 grudnia 1957 r.