Co „Arged” chce od przemysłu
Przedsiębiorstwo handlu artykułami gospodarstwa domowego „Arged” zwróciło się do przemysłu o dostawy o dostawy w ciągu najbliższych lat szeregu atrakcyjnych, zmechanizowanych urządzeń domowych, m.in. pralek z podgrzewaczami i wyłącznikami automatycznymi, ekonomicznych lodówek, niedrogich odkurzaczy, froterek itp.
Na najbliższy, 1960 rok „Arged’ domaga się m.in. maszynek elektrycznych do wyciskania soków, miniaturowych szczotek-odkurzaczy (bardzo popularnych już za granicą), mikserów ze zmiennymi głowicami, wentylatorów stołowych, maszyn dziewiarskich itp. Obecnie przemysł bada, o ile będzie mógł sprostać postulatom i żądaniom „Argedu”.
„Kurier Szczeciński” z 17 grudnia 1959 r.
Choinki jeszcze będą
Co troskliwsi ojcowie wystają w nocy na placach, gdzie sprzedają choinki i czekają na transport drzewek. Gdyby uwierzyli „Kurierowi”, który pisał, że choinek w Szczecinie będzie w tym roku tyle ile w ubiegłym tj. 20 tysięcy, nie byłoby paniki i choinkę, jak zawsze można by spokojnie kupić.
Szczecin otrzymał dotychczas 1/3 zaplanowanej ilości, a więc choinki jeszcze będą.
„Kurier Szczeciński” z 18 grudnia 1959 r.
Tysięczny „Żuk” z FSC w Lublinie
17 bm. w godzinach przedpołudniowych główną taśmę montażową Fabryki Samochodów Ciężarowych w Lublinie opuścił tysięczny samochód dostawczy „Żuk”. Tym samym załoga wydziału montażu wykonała przedterminowo roczny plan produkcji. Do końca grudnia FSC zmontuje jeszcze 50 „Żuków”.
W 1960 roku fabryka dostarczy na rynek krajowy i na eksport 3 tys. a w roku 1953 aż do 12 tys. popularnych „Żuków”.
„Kurier Szczeciński” z 18 grudnia 1959 r.
Od Nowego Roku bliżej do lekarza
Od Nowego Roku nastąpią w Szczecinie daleko idące zmiany w organizacji Przychodni Rejonowych. Jak się dowiadujemy od dyr. Kozłowskiego, z-cy kierownika Wydziału Zdrowia MRN, opracowano już plan nowej rejonizacji. Ma on na celu zmniejszenie odległości poszczególnych osiedli od placówek służby zdrowia. Uwzględniono w szczególności potrzeby mieszkańców dzielnic peryferyjnych: Warszewa, Osowa i Drzetowa.
Całkowicie zmieniony będzie również układ kartotek; pacjenci nie będą musieli pamiętać swoich numerów rejestracyjnych, odnajdzie je „panienka z okienka” na podstawie numeru domu.
Co najważniejsze rejestracja będzie czynna cały dzień. Chorzy, którzy nie zdąża w danym dniu zarejestrować się do lekarza, będą mogli zamówić wizytę na określoną godzinę dnia następnego.
„Kurier Szczeciński” z 18 grudnia 1959 r.