Zbudowano nowy dom bez światła…
W tych dniach mieszkańcom nowego domu przy ul. Swarożyca 3 wręczono klucze do mieszkań. Sprowadziło się już kilkanaście rodzin i dopiero wtedy wyszło na jaw, że…
…projektanci zapomnieli o kablu elektrycznym, wskutek czego cały dom pozbawiony jest prądu.
Inż. Charaszewski, kierownik techniczny działu sieci Zakładów Energetycznych wyjaśnia:
– Budynek zaprojektował „Miastoprojekt” nie mając zaś obowiązku kontaktowania się z Zakł. Energ. zaplanował dopływ prądu z nieistniejącego kabla.
Ubaw nie z tej ziemi!
Jest to drugi podobny wypadek w historii szczecińskiego budownictwa.
„Kurier Szczeciński” z 11 grudnia 1959 r.
Pomarańcze greckie, śliwki jugosłowiańskie nadeszły do Szczecina
Wczoraj rano nadszedł do Szczecina transport 13 ton pomarańczy greckich i 12 ton suszonych śliwek jugosłowiańskich.
Nowością będzie niewielka partia – 1.000 puszek krewetki chińskiej (rodzaj ślimaków). Szczecin otrzyma duży transport kompotów cytrusowych i orzeszków arachidowych. Przed świętami ukażą się w sprzedaży daktyle i miód chiński.
Zapas win w WPHS wynosi ponad 60 tys. butelek. Palacze tytoniu będą mieli do wyboru papierosy firm: radzieckich, amerykańskich, chińskich, bułgarskich i po raz pierwszy albańskich.
„Kurier Szczeciński” z 13 grudnia 1959 r.
Zarządzenie obowiązuje! Dalsza eksmisja koni i krów ze Śródmieścia
Wobec coraz częstszych zapytań co do hodowli zwierząt w mieście i notatki „Szczecin zmienia herb”, sugerującej, że Miejska Sanepid takie zezwolenie dla Śródmieścia wydała, wyjaśniam zainteresowanym, iż w dalszym ciągu obowiązuje Zarządzenie Porządkowe oparte o uchwałę Prezydium MRN z dnia 03 VII 1953 r.
Jak nas poinformował dr Dąbrowski, dyrektor Miejskiej Sanepid, Dzielnicowemu Inspektoratowi Sanitarnemu wydano polecenie skontrolowania, czy w rejonie ulicy Potulickiej utrzymuje się hodowla koni i krów, a jeżeli tak, wydania odpowiednich zarządzeń.
„Kurier Szczeciński” z 17 grudnia 1959 r.
Styropian – nowe piankowe tworzywo sztuczne
W Zakładach Przemysłu Tworzyw Sztucznych w Pustkowie wyprodukowano pierwsze partie, niewytwarzanego dotychczas w kraju piankowego tworzywa sztucznego o nazwie „Styropian”. Tworzywo to – dwa razy lżejsze od korka – stosuje się jako izolację termiczną i akustyczną w chłodniach, lodówkach, pomieszczeniach izolowanych od dźwięków itp. Można go również używać jako opakowania do perfum, kosmetyków, kwiatów oraz do montowania niezwykle efektownych dekoracji plastycznych.
W roku przyszłym zakłady w Pustkowiu wyprodukują około 30 ton „styropianu”, który z powodzeniem zastąpi w wielu dziedzinach importowany korek.
„Kurier Szczeciński” z 18 grudnia 1959 r.