Znikną ruiny starego teatru na pl. Żołnierza?
Miejskie Przedsiębiorstwo Rozbiórkowe wykonało swój plan za luty w 113 proc., przekraczając plan wydobycia cegły o 305 tys. sztuk, wydobycia złomu – o 3 tony. Należy zaznaczyć, że luty jest najgorszym miesiącem dla MPR ze względu na najbardziej niesprzyjające warunki atmosferyczne.
Ostatnio MRN zwróciła się z wnioskiem o rozbiórkę ruin starego teatru na pl. Żołnierza. Z rozbiórki dawnego teatru MPR otrzyma znaczne ilości cegły, a pl. Żołnierza zyska przy tym na swym wyglądzie.
Nie powzięto natomiast ostatecznej decyzji w sprawie budynku – zawalidrogi przy arterii Nadodrzańskiej. Sprawa w dalszym ciągu pozostaje niezałatwiona, a z niezabezpieczonego budynku znikają ramy okienne, drzwi i piece. Najwyższy czas sprawę tę zakończyć.
„Kurier Szczeciński” z dnia 8 marca 1952 r.
Wiele książek niszczeje, a antykwariatu wciąż nie ma!
Już rok z „hakiem” upłynął od czasu, gdy pisaliśmy o konieczności otworzenia w Szczecinie antykwariatu. Duże ilości poniemieckich książek, które obecnie służą do podpalania w piecu lub zabawy dzieciom, znalazłyby tam bezpieczne schronienie. Ponadto fachowcy – księgarze wyłowiliby spośród nich sporo cennych naukowych dzieł.
Jednak do dziś miasto nie posiada antykwariatu. (…)
Antykwariat taki będzie miał wielu klientów zarówno sprzedających, jak i kupujących, bo przecież w mieście naszym uczy się kilka tysięcy studentów. Niech więc „Dom Książki” nie każe nam znów rok oczekiwać bezskutecznie!
„Kurier Szczeciński” z dnia 12 marca 1952 r.
Usprawnienie komunikacji tramwajowej
Od 15 marca br. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Szczecinie wprowadza usprawnienia w komunikacji tramwajowej oraz wiele zmian w przepisach.
Już od soboty rano i po południu tramwaje będą kursowały co 8 minut, a w pozostałych godzinach oraz w niedziele i święta – co 10 minut. Zwiększenie częstotliwości w kursowaniu tramwajów będzie możliwe dzięki skróceniu postojów na przystankach końcowych. (….)
Ponadto od 15 bm. będą kursowały na wszystkich liniach tramwaje nocne oznaczone literą „N”. (…)
„Kurier Szczeciński” z dnia 12 marca 1952 r.